Wspólne oglądanie online? Sprawdź możliwości!

PrzechwytywanieNawet ulubiona aktywność w domu, taka jak oglądanie telewizji, może czasami być samotna, zwłaszcza jeśli jesteś przyzwyczajony do spędzania czasu ze znajomymi i wspólnego oglądania. Chociaż możesz przesyłać strumieniowo i pisać lub udostępniać ekran w Zoom, czasami to po prostu nie wystarcza. Jeśli szukasz sposobu, aby Twoje seriale oglądane podczas czasów dystansu społecznościowego stały się bardziej, no cóż, towarzyskie, istnieją rozszerzenia przeglądarki, które umożliwiają cyfrowe organizowanie imprez związanych z oglądaniem.

Oto kilka aplikacji, których możesz użyć do organizowania wieczorów filmowych ze znajomymi online, wraz z instrukcjami krok po kroku, jak rozpocząć oglądanie.

Aby korzystać z tych aplikacji, będziesz potrzebować własnej subskrypcji dla każdej usługi, a każdy oglądający będzie musiał być zalogowany na własne konto. Rozszerzenia te działają w połączeniu z istniejącą subskrypcją, aby synchronizować filmy online ze znajomymi — nie zapewniają bezpłatnego oglądania osobom bez subskrypcji.

Netflix Party

Netflix Party synchronizuje Twoje filmy online z transmisjami Twoich znajomych i dodaje czat na żywo po jednej stronie ekranu. Aplikacja jest przeznaczona wyłącznie do użytku z serwisem Netflix i jest dostępna tylko w przeglądarce Chrome.

Aby zorganizować imprezę Netflix:

 • Pobierz rozszerzenie

 • Otwórz Netflix i zacznij odtwarzać wideo.

 • Ikona rozszerzenia Netflix Party obok paska adresu powinna zmienić kolor z szarego na czerwony. Kliknij na to.

 • Pojawi się okno z instrukcją – możesz dać sobie pełną kontrolę nad odtwarzaniem, albo pozostawić opcją otwartą dla wszystkich. Kliknij „START”.

 • Pojawi się kolejne okno z linkiem. Kliknij „Kopiuj adres URL” i udostępnij go znajomym.

 • W razie potrzeby możesz ponownie znaleźć ten link, klikając ikonę rozszerzenia Netflix Party.

 • Netflix Party automatycznie wyświetli ikonę. Klikając na ikonę, możesz ją zmienić (jest kilka alternatyw), a także swój pseudonim.

Aby dołączyć do istniejącej imprezy Netflix i wspólnie obejrzeć najlepsze filmy online:

 • Kliknij w link.

 • Kliknij ikonę Netflix Party.

Amazon Watch Party

Amazon Prime Video ma teraz aplikację Watch Party dla wielu (ale nie wszystkich) filmów Prime. Jednocześnie może oglądać do 100 osób – wszyscy uczestnicy muszą być członkami Prime. Obecnie jest dostępny tylko na komputerach stacjonarnych i nie jest obsługiwany w przeglądarkach Safari i Internet Explorer. W tej wersji beta tylko host może wstrzymywać, przewijać do przodu lub do tyłu.

Aby zorganizować Amazon Watch Party:

 • Przejdź do strony szczegółów wybranego filmu i poszukaj przycisku „Obejrzyj imprezę” obok przycisku „Lista obserwowanych”. Kliknij przycisk.

 • W kolumnie po prawej stronie zdecyduj, jakiej nazwy chcesz używać na czacie i wprowadź ją.

 • Film będzie na środku; po prawej stronie będzie twój obszar czatu i zakładka ustawień. W ustawieniach możesz skopiować i udostępnić link Watch Party lub zakończyć imprezę.

Co ciekawe, to wciąż nie wszystkie możliwości, jakie masz do dyspozycji. Wystarczy się rozejrzeć.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>