Wózki widłowe – dlaczego rolnik woli je wynajmować niż kupować?

W rolnictwie komercyjnym wózek widłowy jest koniecznością ze względu na codzienne zarządzanie dużymi nakładami i wynikami gospodarstw. Jednak rolnik powinien myśleć naprawdę strategicznie przy zakupie wózka widłowego, ponieważ może to nieść ze sobą różnicę między rozszerzaniem działalności a wręcz zatrzymaniem jej rozwoju.

machine-3069826_960_720

Warto zauważyć, że większość rolników woli wynajem wózków widłowych od zakupu, ponieważ przeszłe lata pokazują iż takie podejście okazało się jak najbardziej skuteczne. W tym artykule podkreślono powody, dla których wynajem wózka widłowego pomoże Twojej firmie na rozwój.

Wynajem wózka widłowego w rolnictwie – zalety

Bezczynny wózek widłowy to odpowiedzialność – ponieważ zbiory produktów rolnych odbywają się sezonowo, wówczas wymagania dotyczące wózka widłowego będą również okresowe. Po zakończeniu uprawy Twój wózek widłowy najprawdopodobniej będzie stał bezczynnie do następnego sezonu zbiorów. Dlatego sprzęt ten równocześnie przestanie być aktywem i stanie się zobowiązaniem na kilka miesięcy przed kolejnymi zbiorami.

Jednocześnie będziesz musiał wykonać usługi konserwacji wózka widłowego, ponieważ prawdopodobieństwo uszkodzenia sprzętu jest naprawdę bardzo wysokie, gdy urządzenie jest przez tak długi okres bezczynne. Jeśli jednak zdecydujesz się na wynajem wózka widłowego specjalnie na sezon zbiorów, zaoszczędzisz dużo pieniędzy i będziesz mógł je przeznaczyć na inne obszary swojej działalności rolniczej, zwiększając tym samym dochody swojego gospodarstwa.

Elastyczne kontrakty

Każdy rolnik powie Ci, że są sezony o wysokiej i niskiej wydajności. Skala zbiorów będzie dyktować liczbę wózków widłowych wymaganych w dowolnym momencie. W związku z tym zakup kilku wózków widłowych z powodu jednego okresu zderzaka nie byłby mądrą decyzją biznesową. Niemniej jednak, wynajem wózków widłowych oferuje ulgę, ponieważ:

  • umowy są elastyczne

  • można łatwo renegocjować warunki

Na przykład, jeśli nie doceniłeś lub przeceniłeś zakres swojej wydajności, możesz szybko renegocjować i zmienić liczbę jednostek widłowych. Elastyczność odegra pewną rolę w rozwoju Twojej firmy rolniczej, ponieważ możesz odpowiednio dostosować koszty do tego, co jest Ci aktualnie potrzebne.

Dostawa i odbiór

Większość firm wynajmujących obsługuje także dostawy i odbiór wózków widłowych w zależności od umów i ustalonych w nich warunków. Dlatego zamiast martwić się transportem wózka widłowego, firmy wynajmujące zabierają na siebie ten ciężar, który pozwala skupić się na dostarczaniu zbiorów na rynek, a jeśli trzeba wymienić jakieś części same zajmują się konserwacją korzystając z ofert takich sklepów jak https://widlowe-predki.pl. Dzięki temu Ty możesz skoncentrować się na innych aspektach działalności rolniczej, takich jak:

  • ekspansja

  • zarządzanie

  • koncentracja na kliencie

Dlatego należy zapytać i potwierdzić, czy potencjalna firma leasingowa dostarcza i odbiera swój sprzęt. W innych przypadkach firma zatrudniająca może skontaktować Cię z zaufanymi przewoźnikami i pomóc w negocjowaniu warunków konkurencyjnych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>