Wizytówki i alternatywne pomysły na nie

accessories-593298_960_720W dzisiejszych czasach prawie każda firma ma stronę internetową, a także wiele platform społecznościowych, więc nasuwa się pytanie, czy wizytówki są nadal kluczem do profesjonalnego zaprezentowania się?

Na tym blogu zajmiemy się argumentami za i przeciw oraz przedstawimy alternatywne pomysły na wizytówki, które są zarówno kreatywne, jak i niezapomniane jak np. wizytówki usb z gadzetyit.pl.

Tak, wizytówki są przestarzałe

Jednym z kluczowych aspektów sukcesu w biznesie jest zdolność organizacji do utrzymywania trendów, a to oznacza w dzisiejszych czasach tworzenie obecności online. Dla większości oznacza to dobrą stronę internetową i tworzenie kont w mediach społecznościowych – szczególnie ważne jest LinkedIn – które wyświetlają wszystkie informacje, które można znaleźć na tradycyjnej wizytówce.

Media społecznościowe pozwalają również w prosty sposób wyświetlać Twoją pracę, recenzje klientów, umiejętności i branding wizualny. W rzeczywistości można by argumentować, że zamiast wręczać komuś wizytówkę – którą można łatwo zgubić – właściciele firm mogą po prostu:

  • dodać kogoś na LinkedIn

  • uzyskać potencjalną szansę polubienia strony firmowej na Facebooku.

Wielu twierdzi, że ze względu na postęp w technologii smartfonów coraz mniej sensowne jest noszenie wizytówek, ponieważ telefon może osiągnąć takie same wyniki jak wizytówka, jednocześnie oszczędzając koszty i makulaturę.

Nie, wizytówki są nadal odpowiednie

Młodzi ludzie, w szczególności „pokolenie milenijne”, często mogą mieć złe relacje ze światem biznesu i walczą z nieuczciwym problemem wizerunkowym w miejscu pracy.

Aby to zrekompensować, młodzi właściciele firm muszą wykazać, że posiadają wymagane umiejętności i etykę pracy, aby odnieść sukces w biznesie, przestrzegając tradycyjnych wartości biznesowych.

Oznacza to, że gest wręczenia komuś wizytówki sprawia wrażenie, że zna on zasady i chce zagrać w grę. Wizytówka to także pierwsze wrażenie, co oznacza, że ​​od razu oddajesz swoją markę i jej wartości – dlatego opłaca się wyróżniać i oferować coś nieco innego.

Posiadanie wizytówki pokazuje, że jesteś otwarty na środowisko, gotowy i chętny do nawiązania nowych znajomości biznesowych. Nie możesz uzyskać tego osobistego kontaktu, po prostu prosząc kogoś o dodanie Cię na LinkedIn.

Alternatywne pomysły na wizytówki

Jeśli nadal jesteś zwolennikiem tradycyjnego rozkwitu, jakim jest wizytówka, jak już wspomnieliśmy, musisz rzucić okiem na to, co wyróżnia Twoją firmę. Mając to na uwadze, opracowaliśmy kilka różnych opcji, które możesz rozważyć, jeśli chcesz, aby Twoja wizytówka wyróżniała się na tle innych.

Funkcjonalne wizytówki

Funkcjonalne wizytówki to w zasadzie coś, czego potencjalny klient może użyć w życiu codziennym, co oznacza, że podwajają swoją rolę jako produkt promocyjny. Na przykład otwieracz do butelek USB to fantastyczna wizytówka, ponieważ nieustannie przypomina tej osobie o Twojej firmie na co dzień.

Z funkcjonalną wizytówką nie musisz robić nic wyjątkowo złożonego, im prościej, tym lepiej w większości przypadków.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>