Wizaż i stylizacja – przyszłościowy kierunek studiów?

20131022-232606

W dzisiejszych czasach wygląd zewnętrzny i świadome budowanie własnego wizerunku stanowią niemal nieodłączny element codzienności. Kiedyś z usług profesjonalistów od makijażu czy stroju i coachów zachowania się w określonych sytuacjach korzystały głównie gwiazdy i politycy. Dzisiaj z doświadczenia tych specjalistów chętnie korzysta coraz większa liczba ludzi – szefów i pracowników wyższego szczebla w korporacjach, dyrektorów i wielu innych.

Wizaż i stylizacja – o co chodzi?

Zadaniem wizażystki jest umiejętna aranżacja twarzy. Należy przez to rozumieć stosowanie makijażu, zabiegów pielęgnacyjnych włosów, brwi, ust, oczu, uszu itd. Za pomocą umiejętnie stworzonego makijażu można zarówno odmłodzić i wygładzić rysy twarzy, dodać pewności siebie każdej kobiecie, ale równie dobrze zrobić efekt “zmęczonych oczu” politykowi przed wystąpieniem publicznym w czasie trwania kampanii. Makijażem można “tworzyć na twarzy” określone emocje i uczucia, z tego względu wizażysta stanowiący część zespołu PR-owego publicznej osoby od dawna nikogo już nie dziwi. Zwykle zawód ten idzie w parze ze stylizacją, dlatego najczęściej studia obejmują zarówno wizaż, jak i stylizację.

- Wizaż jest niezbędny wszędzie tam, gdzie ludzie są oglądani przez oko kamery lub aparatu fotograficznego. Nie trzeba nikomu mówić, że przy ostrym świetle studia telewizyjnego wszystkie niedostatki wyglądu, błyszczenie się twarzy, cienie pod oczami i zmarszczki są niezwykle widoczne. Zadaniem wizażysty jest stworzenie idealnej “maski” – tłumaczy specjalista Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu.

Jak zostać wizażystką-stylistką?

Zawód polega na kreowaniu wizerunku zewnętrznego osoby, a to wymaga wszechstronnej wiedzy. Ścieżki edukacji są dwie – można poznać podstawy wizażu na kursie, szkoleniu lub w szkole policealnej albo ukończyć studia z kosmetologii z odpowiednią specjalizacją, bliską wizażowi. Najlepiej po prostu znaleźć studia kosmetologiczne ze specjalnością Wizaż i Stylizacja. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na rynku pracy, coraz więcej szkół wyższych szkoli profesjonalnych wizażystów i stylistów.

Wizaż dobrą opcją na przyszłość

Ogólnie sytuacja na rynku pracy nie wygląda różowo. Ale wizażyści-styliści mogą liczyć na zatrudnienie, ponieważ sam zawód w dużej mierze łączy się z reklamą, pracą w mediach i budowaniem wizerunku. Zwłaszcza ta ostatnia dziedzina rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Dobra prezencja staje się coraz ważniejsza w każdym aspekcie życia. Wizażystów-stylistów coraz chętniej zatrudniają duże koncerny i firmy kosmetyczne. Wizażyści reprezentują je w mediach, na pokazach mody i makijażu, pracują przy sesjach zdjęciowych i realizacji reklam oraz w telewizji. Odpowiednio wykształceni lub doświadczeni specjaliści wizażu i stylizacji mogą sami nauczać, prowadzić kursy i szkolenia. Najlepsi pracują przy realizacji filmów.

- Wizaż i stylizacja to chętnie obierany przez młodych, kreatywnych ludzi kierunek. Zainteresowanie kosmetyką i ubiorem, pasja i dobry gust to podstawowe cechy, jakie powinien spełniać aspirujący student. To świetna profesja, na którą w przyszłości przewiduje się jeszcze większe zapotrzebowanie. Rynek tej branży dopiero się rozwija i daje nieograniczone pole do popisu młodym absolwentom – przekonuje specjalistka Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu, w której Wizaż i Stylizacja jest jedną ze specjalności na kierunku Kosmetologia.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

1 Komentarz

  1. Winka pisze:

    Hej! Kiedyś otrzymałam w prezencie bon na usługi kosmetyczne i fryzjerskie do Warszawskiego salonu na ul. Tamka. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się tak piorunującego efektu kiedy kosmetyczka a potem fryzjerka skończyły swoje prace nade mną :) Nie wiem ile kosztowały te usługi bo na bonie nie było to napisane ale jakość pierwsza klasa. Aż szkoda mi się było myć i czesać przez parę dni :) Jak chcecie wyglądać szałowo np. na studniówkę to polecam wam ów salon. Ceny mają chyba na stronie http://www.berendowicz-kublin.pl/salon-fryzjerski-warszawa-tamka/ ale najlepiej osobiście się umówić i coś Ci fajnego zaproponują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>