Wesele Dolny Śląsk – dlaczego warto wybrać akurat tę lokalizację?

drew-coffman-llWjwo200fo-unsplashObecnie sezon na wesela trwa już praktycznie cały rok. Wiele Młodych Par decyduje się na organizację tej ważnej uroczystości na terenie Dolnego Śląska, mimo że niekoniecznie mieszkają w tym województwie. Z pewnością przyczyną jest różnorodna oferta, którą dysponuje region dolnośląski. Dworki, pałace, hotele w centrum dużych miast, zajazdy położone w oddali od miejskiego zgiełku – dzięki tak bogatej ofercie, każdy znajdzie miejsce na organizację wymarzonego wesela. Lecz Dolny Śląsk to nie tylko wspaniałe sale weselne, ale także znakomite miejsca, warte odwiedzenia zaraz po weselu! Zarówno goście, jak i Para Młoda, mogą pokusić się o wspólną wycieczkę, która z pewnością zapadnie w pamięć wszystkim, biorącym w niej udział. Dowiedz się, dlaczego wesele w województwie dolnośląskim to niesamowita przygoda!

Wesele Dolny Śląsk – Wrocław i okolice

Na Dolnym Śląsku znajduje się wiele miejsc, w których można urządzić bajkowe przyjęcie weselne. Są to zarówno dość surowe dworki jak i bardziej kolorowe, malownicze pałace. Część z nich znajduje się w pobliżu Wrocławia, Wałbrzycha czy Legnicy, inne zaś są całkowicie oddalone od miejskiego hałasu. Przyglądając się obiektom weselnym w województwie dolnośląskim, często widać wpływy architektury niemieckiej lub czeskiej. Organizując wesele Dolny Śląsk oferuje ogrom możliwości – w takim miejscu możemy liczyć na dodatkowe atrakcje.

Miłośnicy natury z pewnością wybiorą dworki albo pałace otoczone przez ogromne parki czy lasy, dające możliwość odbycia konnej przejażdżki lub romantycznego spaceru. Natomiast nowożeńcy, którzy po całonocnej zabawie chcą się zrelaksować i w pełni zregenerować siły, mogą wybrać miejsca, w których prócz ładnych widoków i dużych balowych sali znajduje się również SPA. To daje możliwości do wyjątkowego spędzenia czasu przez wszystkich przybyłych na wesele. Szczególnie ważne są takie atrakcje w momencie, w którym większość gości przybywa z daleka.

Wesele na Dolnym Śląsku

Dolny Śląsk to region, w którym nie brakuje przepięknych krajobrazów. Są tu zarówno góry, jeziora i wielohektarowe parki. Natomiast weselne obiekty znajdują się w niemal każdej scenerii, jaką tylko można sobie wyobrazić. Jak podkreśla Joanna Hoc-Kopiej, ekspert weselny Dworu Korona Karkonoszy: “Gdy nowożeńcy są miłośnikami gór – mogą zorganizować wesele w którymś ze schronisk w Karkonoszach lub jednym z ekskluzywnych domów weselnych w okolicach Karpacza czy Jeleniej Góry. Natomiast jeśli para młoda preferuje polanę z widokiem na staw, rzekę czy jezioro – z tym również nie będzie problemu. Nie mówiąc już o lasach czy parkach, w które obfituje województwo dolnośląskie”.


Wesele Dolny Śląsk a ślub w plenerze z widokiem na Karkonosze! 

Jeśli marzycie o magicznym ślubie w plenerze, z nieziemskim widokiem na góry, Dwór Korona Karkonoszy to idealne miejsce. Obiekt znajduje się w Sosnówce, zaledwie kilka kilometrów od Karpacza. Z ogrodu Dworu widać piękny, zapierający dech w piersiach krajobraz. Ślub w takich okolicznościach z pewnością jest czymś, na co nie może pozwolić sobie wiele par, biorących ślub. Ponadto taki widok sprawi gościom nie lada atrakcję, która zapadnie im w pamięci na długo. Zarówno fotografie, jak i film ślubny, będzie przypominał Wam o niesamowitych przeżyciach, podczas których mówiąc sobie „TAK”, spoglądaliście na monumentalne góry!  

Weselne smaki regionalne

W obiektach weselnych w województwie dolnośląskim każdy smakosz znajdzie coś dla siebie. Restauracje oferują przeróżne dania – począwszy od typowej, regionalnej kuchni dolnośląskiej, przez smaki nieco bardziej ogólnopolskie, skończywszy na potrawach z całego świata. Godnymi polecenia są tradycyjny czeskie dania – takie jak zasmażany ser lub prawdziwa niemiecka kiełbasa. Wybierając menu na wesele Pary Młode mogą liczyć tu na prawdziwą ucztę.

W błogości smaków rozsmakują się także osoby, które interesują się lokalnym piwowarstwem, ponieważ Dolny Śląsk to nie tylko potrawy, ale także wspaniałe piwa rzemieślnicze, których receptury sięgają tradycji z dziada pradziada. Warto skosztować tych niepowtarzalnych smaków, tym bardziej, że niektóre piwa kraftowe pochodzą nie tylko z zakątków Dolnego Śląska, ale także spoza sąsiadującej granicy – Czech. Jest to więc jedyna okazja, aby spróbować tak cudownych wyrobów.

Takie piwa regionalne są także świetną okazją do stworzenia wyjątkowych podarunków weselnych dla gości. Zazwyczaj są to już dobrze znane upominki, m.in. miody, nalewki czy słodycze. Z pewnością piwa od lokalnych rzemieślników zaskoczą gości i sprawią im wyjątkową frajdę – szczególnie w dzień poprawin!

Wesele Dolny Śląsk – dlaczego warto wybrać akurat tę lokalizację?

Obecnie sezon na wesela trwa już praktycznie cały rok. Wiele Młodych Par decyduje się na organizację tej ważnej uroczystości na terenie Dolnego Śląska, mimo że niekoniecznie mieszkają w tym województwie. Z pewnością przyczyną jest różnorodna oferta, którą dysponuje region dolnośląski. Dworki, pałace, hotele w centrum dużych miast, zajazdy położone w oddali od miejskiego zgiełku – dzięki tak bogatej ofercie, każdy znajdzie miejsce na organizację wymarzonego wesela. Lecz Dolny Śląsk to nie tylko wspaniałe sale weselne, ale także znakomite miejsca, warte odwiedzenia zaraz po weselu! Zarówno goście, jak i Para Młoda, mogą pokusić się o wspólną wycieczkę, która z pewnością zapadnie w pamięć wszystkim, biorącym w niej udział. Dowiedz się, dlaczego wesele w województwie dolnośląskim to niesamowita przygoda!

Polecamy:
Kilka przydatnych informacji o PIT-36L

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>