W jakich miesiącach roku firmy myślą o zatrudnianiu nowych pracowników?

setting-2473875_1280Jaka jest najlepsza pora roku na szukanie pracy? Styczeń i luty to najlepsza pora roku na szukanie pracy. Menedżerowie ds. rekrutacji otrzymali nowe budżety na zatrudnienie, większość pracowników wróciła z urlopu świątecznego, a firmy często mają zaległości w zatrudnianiu, które planowały zrobić, ale wstrzymały się w okresie świątecznym. Z tych powodów styczeń i luty to doskonałe miesiące na szukanie pracy.

Po ukończeniu tego artykułu będziesz wiedzieć, kiedy najlepiej aplikować o pracę, a także dowiesz się więcej o najgorszych porach roku do tego zadania.

Dlaczego styczeń/luty to jeden z najlepszych okresów na szukanie pracy?

Początek roku (styczeń i luty) to świetny czas na zatrudnienie w większości branż. W rzeczywistości jest to prawdopodobnie najlepszy czas na szukanie pracy przez cały rok w większości branż.

Styczeń zwykle zaczyna się powoli, ponieważ ludzie wracają z świąt, ale w drugim tygodniu miesiąca wszystko idzie gładko. Gdy to się stanie, nowa praca Kraków może znaleźć się dość szybko i zacznie się wiele rozmów telefonicznych i rozmów kwalifikacyjnych w pierwszej rundzie. Jest to pora roku, kiedy w biurze jest razem najwięcej decydentów, więc możesz znacznie szybciej uzyskać „tak” i rozpocząć nową pracę, którą chcesz!

Po prostu upewnij się, że sprawdziłeś po rozmowie kwalifikacyjnej, ponieważ menedżerowie ds. Rekrutacji są zwykle bardzo zajęci o tej porze roku… nie tylko zatrudnianiem, ale także innymi zadaniami. Jeśli więc nie otrzymałeś opinii przez tydzień po rozmowie kwalifikacyjnej, zamelduj się przez e-mail i zapytaj ponownie.

Kolejny powód, dla którego te dwa miesiące są tak dobre: ​​firmy zwykle otrzymują nowe budżety na zatrudnienie w styczniu, a wiele działań związanych z zatrudnieniem, które zostały opóźnione w listopadzie i grudniu, może teraz posunąć się do przodu. Będą więc mieli zaległości w zadaniach do wypełnienia, a Ty możesz wejść i je wypełnić!

Wiele firm wypłaca również roczne premie w grudniu, więc wiele osób czeka ze zmianą pracy do stycznia. Firmy tego oczekują, więc w styczniu chcą zatrudnić wielu nowych pracowników. Jeszcze jeden powód, dla którego to świetna pora roku na szukanie pracy.

Marzec, kwiecień i maj

Te miesiące to nadal bardzo dobry czas na ubieganie się o pracę z kilku powodów. Wzrost zatrudnienia w styczniu i lutym zwykle utrzymuje się do czasu nadejścia lata (więcej na ten temat w następnej sekcji). Tak więc marzec, kwiecień i maj to wciąż świetne czasy, aby spróbować umówić się na mnóstwo rozmów kwalifikacyjnych i znaleźć nową pracę.

Oznacza to jednak również większą konkurencję – zwłaszcza, gdy jest to bardzo atrakcyjna praca Kraków. O tej porze roku coraz więcej osób stara się o pracę i otrzymuje rozmowy kwalifikacyjne. Dlatego upewnij się, że ćwiczysz pytania i odpowiedzi na rozmowę kwalifikacyjną, aby nie zmarnować okazji. Im bliżej lata, firmy odczuwają większą presję, aby zakończyć proces rozmowy kwalifikacyjnej i zatrudnić kogoś.

Polecamy:
Kursy językowe z języka angielskiego

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>