W jaki sposób wybrać odpowiednie drzwi i okna przeciwpożarowe do zakładu pracy?

chairs-2181916_640Każdy zakład pracy powinien zapewniać pracownikom stuprocentowe bezpieczeństwo oraz dobre warunki pracy. To ważne zarówno w przypadku pracowników wykonujących swoje obowiązki w biurach, jak i w halach produkcyjnych czy magazynowych. Bezpieczeństwo w miejscu pracy to jedna z najważniejszych rzeczy, których powinien dopilnować pracodawca.

Budynek, w którym odbywa się produkcja lub magazynowanie dużej ilości towarów, musi być na wszystkie możliwe sposoby zabezpieczony przez pożarem. Jego elementy konstrukcyjne powinny być trwałe, wytrzymałe i solidnie wykonane, aby w razie pożaru wytrzymały długi czas działania ognia. Trzeba również zadbać o drogi ewakuacyjne, którymi pracownicy będą mogli swobodnie przemieścić się do wyjścia. Nie zapominajmy również o drzwiach ewakuacyjnych – ich liczba i rozmieszczenie powinny być dopasowane do liczby użytkowników budynku. Nie może być też tak, że drzwi ewakuacyjne są na głucho zamknięte i nie wiadomo, gdzie jest klucz. W takiej sytuacji trudno się dziwić, że w czasie pożaru zagrożenie dla ludzi będzie dużo większe.

Solidne drzwi i okna przeciwpożarowe

Planujący budowę obiektu firmowego warto zadbać o to, by był wyposażony we wszelkie zabezpieczenia przed pożarem. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na okna oraz drzwi przeciwpożarowe. Na 1x www.alusystem.pl można znaleźć szeroki wybór drzwi i okien, które spełniają wszystkie standardy nie tylko pod względem jakości wykonania, ale również wszelkich zabezpieczeń przed pożarem, a także włamaniem. Drzwi i okna, które montowane są w budynku firmowym powinny pochodzić od sprawdzonych i renomowanych producentów, gdyż mają kolosalny wpływ na bezpieczeństwo pracowników oraz znajdującego się w budynku mienia. Warto więc stawiać na dobrej jakości produkty, zamiast wybierać tańszą stolarkę okienną i drzwiową, która w sytuacji kryzysowej raczej nie będzie dobrze się sprawdzała i będzie powodowała dodatkowe zagrożenie dla pracowników.

Przeszkolenie pracowników

Wszyscy pracownicy, którzy wykonują pracę dla danego przedsiębiorstwa, powinni już w momencie przyjmowania do pracy zostać przeszkoleni pod kątem bezpieczeństwa i higieny pracy, a także bezpieczeństwa pożarowego. Trzeba pamiętać, że każde stanowisko pracy jest inne, różnią się więc też zasady bezpieczeństwa, jakie trzeba stosować w czasie codziennego wykonywania obowiązków zawodowych. Warto również mieć świadomość, że stosowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa nie jest uciążliwą koniecznością, narzuconą odgórnie przez przepisy. To przede wszystkim dbałość o bezpieczeństwo ludzi zatrudnionych w danej firmie. Warto więc pamiętać tym, że podobnie jak w wielu innych dziedzinach życia, także w przypadku bezpieczeństwa bardzo ważna jest profilaktyka. Im pracownicy będą bardziej świadomi i przeszkoleni, tym mniej będzie dla nich zagrożeń w codziennej pracy. A to oznacza sprawne i wydajne funkcjonowanie firmy, bez konieczności ciągłego tłumaczenia się z wypadków przy pracy czy nieprzewidzianych zdarzeń, których przy większej ostrożności można by uniknąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>