Urządzamy biznes – jak właściwie zagospodarować niewielkie pomieszczenia firmowe?

Smart-compromise-between-the-window-and-the-skylight

Nie każdy właściciel firmy ma do dyspozycji przestronny budynek i tyle dużych pomieszczeń, ile dokładnie potrzebuje. Właściciele mniejszych firm zmagają się często z niedoborem przestrzeni. W takich sytuacjach duże znaczenie ma właściwe urządzenie wnętrza.

Właściciel firmy, który dysponuje niewielkimi pomieszczeniami powinien zadbać o to, by były one urządzone w taki sposób, który zapewni komfortowe warunki do pracy. Jakość wykonywanych obowiązków zawodowych w dużym stopniu zależy bowiem od tego, jakie są warunki do pracy. Małe, ciasne, często też duszne pomieszczenia mogą powodować trudności z koncentracją i chęć jak najszybszego wyjścia z nich.

Pomieszczenie można optycznie powiększyć

Odpowiednio przemyślany wystrój wnętrza może sprawić, że będzie ono wygodne i komfortowe w codziennym użytkowaniu. Co więcej, jest sporo sposobów, aby optycznie powiększyć wnętrze i sprawić, by wydawało się ono o wiele większe niż jest w rzeczywistości. Przede wszystkim warto niewielkie pomieszczenie pomalować na jasne barwy. Ciemne kolory ścian mogą dodatkowo przytłaczać i tak już niewielką przestrzeń.

Małe wnętrza potrzebują minimalizmu w wystroju

Komputery poleasingoweW niewielkich pomieszczeniach duże znaczenie mają również meble. Jeśli nie ma za dużo miejsca, raczej trzeba zrezygnować z dużych, rozłożystych stołów czy biurek na rzecz bardziej minimalistycznych wersji biurowych. Wbrew pozorom, są one równie funkcjonalne, a zajmują o wiele mniej miejsca. Małe pomieszczenie nie powinno być dodatkowo przytłoczone ciężkimi meblami, gdyż będzie to powodowało wrażenie nadmiaru i zatłoczenia. A w takich warunkach niezbyt komfortowo się pracuje.

Nieduża przestrzeń we wnętrzu wymaga również odpowiednich okien. Po pierwsze chodzi o zapewnienie odpowiedniej ilości światła dziennego. Jeśli małe pomieszczenie będzie dodatkowo ciemne, warunki do pracy raczej nie będą komfortowe. Okna mają również duży wpływ na ilość powietrza w pomieszczeniu. Właściwa wentylacja zapewni sprawną wymianę powietrza, dzięki czemu zawsze będzie czym oddychać.

Dobrze urządzone wnętrze biurowe na poddaszu

Wiele firm ma swoje siedziby na ostatnich piętrach budynków, co oznacza, że oprócz problemu z małym pomieszczeniem dochodzi dodatkowy kłopot ze skosami. Im ich więcej, tym trudniej urządzić ergonomiczną przestrzeń. W takich wnętrzach biurka czy stoły do pracy powinny znajdować się przede wszystkim przy pionowych ścianach, które mają odpowiednią wysokość. Pod skosami można natomiast zorganizować miejsca do przechowywania, szczególnie tego sprzętu, który nie jest na co dzień użytkowany.

Na poddaszu równie ważne są okna dachowe – powinny być odpowiedniej wielkości, aby w ciemnym wnętrzu zapewnić sporo światła dziennego. Muszą być również wytrzymałe i doskonałej jakości – to ważne szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, gdy zalegający śnieg czy woda deszczowa mogłyby przedostawać się do wnętrza przez słabej jakości, nieszczelne i mało funkcjonalne okna. Aby zadbać o komfort pracowników, warto więc postawić przede wszystkim na jakość stolarki okiennej. Świetnym rozwiązaniem są okna dachowe Fakro, które są inwestycją na długie lata bezproblemowego użytkowania.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>