Ulubione perfumy: jak sprawić, by zapach trzymał się jeszcze dłużej?

still-life-1460067_960_720Kto nie chciałby dobrze pachnieć przez cały dzień? Noszenie ulubionego zapachu z pewnością może pomóc, ale zauważyłeś, że wiele perfum zużywa się przed lunchem.

Jest to prawdopodobne, ponieważ nie stosujesz perfum we właściwy sposób. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieją najlepsze praktyki stosowania perfum, z których wiele sprawia, że perfumy trwają dłużej.

Niestety, jeśli przechowujesz swoje perfumy w łazience lub na półce ekspozycyjnej, nie przechowujesz ich również poprawnie i nawet jeśli są tak wysokiej jakości jak Christina Aguilera Perfumy – możesz w ten sposób skracać ich „żywotność”. W tym artykule omówimy kilka wskazówek i sprawdzonych metod uzyskiwania maksymalnych korzyści z perfum – zarówno dotyczących ich noszenia, jak i przechowywania.

Jak sprawić, by Twoje perfumy trwały dłużej?

Aby wydłużyć trwałość perfum, musisz upewnić się, że perfumy będą w stanie połączyć się ze skórą i pozostać na miejscu przez cały dzień. Aby to zrobić, będziesz musiał przestrzegać tylu zasad perfum, ile możesz. Tutaj omawiamy również, jak sprawić, by twoje perfumy dłużej działały w butelce!

1. Aplikuj bezpośrednio po prysznicu.

Aby mieć pewność, że Twój zapach utrzymuje się przez cały dzień, powinieneś zacząć od właściwej aplikacji. W tym przypadku dużą rolę odgrywa synchronizacja. Perfumy będą trwać najdłużej, jeśli zostaną zastosowane zaraz po prysznicu, gdy twoje pory są jeszcze otwarte, a twoje ciało jest czyste. Pamiętaj, aby się wysuszyć przed spryskaniem perfumami!

2. Przed aplikacją upewnij się, że skóra jest nawilżona.

Jeśli twoja skóra jest wilgotna, zapach będzie mógł lepiej się zamknąć. Po wyschnięciu ręcznika użyj trochę bezzapachowego balsamu, aby nawilżyć skórę. Będziesz chciała to zrobić przed założeniem ubrania.

3. Spryskaj gołą skórę.

Oto kolejna najlepsza praktyka pomiaru czasu: powinnaś zastosować swój zapach przed założeniem ubrania. Perfumy pachną najlepiej i najdłużej utrzymują się, gdy mogą się łączyć z naturalnymi olejkami na ciele. Nie będziesz chciał, aby jakiekolwiek tkaniny lub ubrania utrudniały ten proces, więc nakładaj perfumy bezpośrednio na skórę.

4. Zastosuj do punktów pulsu.

uwodzenie.orgZapach reaguje na ciepło, więc stosowanie perfum na części ciała, które mogą się nagrzewać w ciągu dnia, pomaga uwolnić zapach. Gdy twoje ciało zmienia się w temperaturze, rozwija się również zapach perfum. Punkty pulsu obejmują:

  • szyję

  • wnętrze łokci

  • nadgarstki

5. Przed aplikacją rozsmaruj niewielką ilość wazeliny do punktów tętna.


Jeśli wiesz, że przez jakiś czas będziesz poza domem i chciałbyś odzyskać trochę życia dzięki swojemu zapachowi, przed aplikacją wetrzyj niewielką ilość wazeliny w punkty pulsu. Okluzyjny balsam będzie działał jako dodatkowy nawilżający zamek dla zapachu, dzięki czemu będzie trwać jeszcze dłużej. Wystarczy niewielka ilość wazeliny!

6. Nie wcieraj zapachu.

Wiele osób uważa, że ​​wcieranie perfum w nadgarstki lub inne punkty tętna przedłuży ich trwałość. W rzeczywistości rozkłada chemikalia i powoduje, że górne nuty rozpuszczają się szybciej niż w innym przypadku.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>