Ubezpieczenie od klęsk żywiołowych w firmie – jak skutecznie walczyć o odszkodowanie?

Find-Out-How-to-Compare-House-Insurance

Ubezpieczenie firmy przed losowymi wydarzeniami jest bardzo ważne. Pewne okoliczności mogą bowiem doprowadzić do poważnych strat, na które nie można sobie pozwolić. Jednym z najbardziej znanych form ubezpieczenia są polisy chroniące przed zdarzeniami losowymi. Wliczamy w nie pożary, zalania i tym podobne. Nie mniej ważne jest ubezpieczenie od klęsk żywiołowych, na przykład takich jak duża powódź. Jeśli takie zdarzenie przyjdzie nagle, może doprowadzić do naprawdę sporych strat i dlatego powinniśmy się przed tym chronić. Niestety firmy ubezpieczeniowe nie zawsze chcą łatwo wypłacić odszkodowanie w takich przypadkach. Co więc możemy zrobić?

Klęski żywiołowe

Problematyka klęsk żywiołowych polega głównie na tym, że określenie to jest dość płynne. Dlatego też jeśli jakaś sytuacja się wydarzy, jedna firma ubezpieczeniowa może bez problemu zakwalifikować zdarzenie jako klęskę żywiołową i wypłacić nam należne odszkodowanie, gdy inna będzie twardo stała na stanowisku, że odszkodowanie się nie należy. Często prowadzi to do bardzo długich i trudnych batalii sądowych. Niestety, póki polskie prawo ubezpieczeniowe nie zostanie zmienione, takie sytuacje będą miały miejsce. Dlatego wybierając towarzystwo ubezpieczeniowe i konkretną polisę dla naszej firmy, warto dokładnie sprawdzić jej ofertę.Chodzi tutaj głównie o to, jakie zdarzenia będą kwalifikowane jako klęski żywiołowe, a jakie niekoniecznie.

Historia z Krakowa

http://porownywarka-ubezpieczen.plZnana jest historia jednej z krakowskich firm, której magazyny ucierpiały w wyniku powodzi w 2010 roku. Dość długo toczył się proces sądowy, zanim wreszcie zapadł wyrok, który pozwolił firmie uzyskać odszkodowanie za zniszczone budynki, sprzęt i towar, które się w nich znajdowały. Gdyby oferta firmy stanowiła jasno, że powódź wywołana wylaniem rzeki mogła być zakwalifikowana jako klęska żywiołowa, to problemu z odszkodowaniem by nie było. Jeśli chodzi o same klęski żywiołowe, to w Polsce najczęściej mamy do czynienia z powodziami, pożarami rozległych terenów, albo dużymi awariami technicznymi, spowodowanymi na przykład uderzeniem pioruna. Znane są przypadki, gdy budynek po uderzeniu pioruna stawał w płomieniach, z powodu pożaru instalacji elektroenergetycznych i antenowych. Teoretycznie powinny przed tym chronić zabezpieczenia, ale nie zawsze da się przewidzieć z jaką siłą żywiołu będziemy mieli do czynienia. Jeżeli więc firma ubezpieczeniowa nie chce nam wypłacić odszkodowania, nie bójmy się wystąpić do sądu.

Co na to prawo?

Prawo polskie wyraźnie definiuje czym jest klęska żywiołowa, jeśli więc dana sytuacja pasuje do tej definicji, mamy pełne prawo żądać odszkodowania w całkowitym wymiarze. Innym sposobem na pewne odszkodowanie jest korzystanie z ofert wyłącznie dobrych i szanujących się firm ubezpieczeniowych. Ubezpieczenie będzie z pewnością droższe, ale gdyby doszło do nieprzewidzianej sytuacji, zaoszczędzimy ogromne pieniądze. Inaczej taka katastrofa może nawet doprowadzić do bankructwa firmy, z powodu utraty płynności finansowej i braku środku na odbudowę zniszczonych budynków, wymiany uszkodzonego sprzętu i tak dalej.

Artykuł opracowano przy współudziale firmy budowlanej wykonującej elewacje z łupka na terenie naszego kraju (więcej na stronie http://lupekdachowy.com/).

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>