Model tworzenia biznesplanów dla branży muzycznej

boss-4364677_960_720Poniższy artykuł został stworzony wyłącznie dla osób zainteresowanych zrozumieniem różnych aspektów biznesplanu. Istnieje kilka modeli tworzenia biznesplanów i jako taki jest to tylko jeden możliwy model. Upewnij się, że piszesz biznes plan, który najlepiej odzwierciedla ciebie jako artystę i twoją muzykę. Przypomnienie: Twoja firma to Twoja muzyka, zespół i cała promocja i marketing, które robisz dla siebie, aby odnieść sukces w tej branży.

Co to jest biznes plan?

Biznes plan określa Twoje cele zawodowe, w jaki sposób osiągniesz te cele oraz zasoby, które masz i potrzebujesz, aby je osiągnąć. To w zasadzie historia twojej kariery i twojego biznesu. Biznesplan prowadzi z „etapu pomysłu” do „etapu działania”.

Dlaczego warto pisać biznesplan?

Na bardzo podstawowym poziomie (i być może najważniejszym) biznesplan:

  • pozwoli Ci skoncentrować się na myśleniu,
  • wyznaczy realistyczny plan z realistycznymi celami,
  • umożliwi ci postęp w karierze.

Ponadto biznesplan może zostać wykorzystany do pozyskania kluczowych graczy, których chciałbyś mieć w swoim zespole. Tymi kluczowymi graczami mogą być potencjalni menedżerowie, agenci, etykiety. Biznes plan wzór pokazuje tym osobom, które myślisz o swojej karierze, planujesz, w jaki sposób chcesz osiągnąć swoje cele i poważnie traktujesz swoją karierę. Wreszcie, biznesplany są często wykorzystywane do pozyskiwania finansowania od inwestorów, banków, inwestorów venture capital, rządu itp. Biznesplan może być zawarty we wnioskach o nowe programy finansowania z UE.

Przygotowanie do napisania biznesplanu:

• Weź pod uwagę czytelnika i cele
• Zbadaj wszystkie elementy biznesplanu
• Napisz sam biznesplan
• Opracuj zarys kluczowych części
• Wykorzystaj realistyczne prognozy finansowe
• Uzyskaj informacje zwrotne

Podsumowanie

Chociaż na początku twojego biznesplanu, podsumowanie jest zawsze pisane na końcu! Zwykle ma 10% twojego biznesplanu lub jednej strony. Powinno przynajmniej przedstawić zespół, krótko opisać projekt, wnieść przegląd celów i streszczenie planu marketingowego.

Wprowadzenie

Krótko przedstaw zespół / artystę – powinno to być mini biografia. Krótko przedstaw projekt, jeśli ten biznesplan jest składany dla konkretnego projektu. W niektórych przypadkach obszar ten jest również wykorzystywany do złożenia wniosku i podania powodu złożenie wniosku.

Deklaracja misji

Co oferujesz swoim odbiorcom? Jaka jest istota tego, dlaczego istniejesz? Zasadniczo, kto, co i dlaczego? Zwykle jest to pojedyncze stwierdzenie (lub krótka seria stwierdzeń), które wyjaśniałyby istotę twojego istnienia jako zespołu / artysty.

Oświadczenie wizji

Jaki jest ostateczny cel końcowy, nad którym pracujesz? Zawsze powinien to być cel, do którego możesz dążyć: zwykle jest to również pojedyncze stwierdzenie.

Omówienie branży muzycznej

Jest to naprawdę konieczne tylko wtedy, gdy poszukujesz zewnętrznego finansowania lub inwestycji w grupie, która może nie mieć wiedzy o branży muzycznej lub ma ją bardzo mało. Jeśli chcesz dołączyć coś takiego dla osoby z branży muzycznej, opis powinien być krótki i po prostu pokazać, że badałeś branżę. Sugerowany format: akapity.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>