Top 5 najlepiej prosperujących agencji nieruchomości w Polsce

bba-business-real-estate

Agencje nieruchomości należą do branży, która doskonale prosperuje bez względu na zmieniające się warunki prowadzenia biznesu. Nic w tym dziwnego, rynek nieruchomości, pomimo zdarzających się zawirowań, jest bardzo stabilny i nie poddaje się dłuższym kryzysom.

Agencje nieruchomości to oferta przede wszystkim dla osób, które chcą szybko sprzedać lub kupić dom lub mieszkanie. Każda z agencji dysponuje własną pulą nieruchomości, którą przedstawia swoim klientom. Zarobki w branży są bardzo dobre – agencje, jako pośrednicy w obrocie nieruchomościami, zarabiają najczęściej w systemie prowizyjnym. Otrzymują kwotę, która jest pewnym procentem od sprzedaży mieszkania. Im droższą nieruchomość uda im się sprzedać, tym lepsze będą ich zarobki. Oprócz sprzedaży domów i mieszkań, agencje nieruchomości zajmują się również obrotem ziemią, a niektóre także rynkiem wynajmu.

Najwięksi działają w całej Polsce

W Polsce w każdym niemal mieście działają lokalne agencje i biura nieruchomości, jednak najlepiej na rynku radzą sobie prawdziwi giganci, którzy mają swoje oddziały w wielu miastach Polski. Wśród pierwszej piątki z pewnością warto wymienić takie firmy, jak Bracia Strzelczyk, Metrohouse, Agencja Kaczmarczyk, Maxon Nieruchomości czy Emmerson. Opróćz tych najlepiej prosperujących agencji, działa kilka innych, które równie doskonale pną się o drabinie rozwoju i można przypuszczać, że w najbliższym czasie miejsca wśród pierwszej piątki będą rozkładały się nieco inaczej.

Mieszkania nie zawsze rozchodzą się jak świeże bułeczki

mieszkanie SzczecinChoć agencje nieruchomości nie narzekają na brak zainteresowania klientów, można zaobserwować pewne zniechęcenie do pośredników nieruchomości, szczególnie wśród osób, które od dłuższego czasu próbują sprzedać mieszkanie za pośrednictwem biura. Choć agencje obiecują szybką i kompleksową obsługę, w rzeczywistości czasem przez wiele tygodni czy miesięcy nie udaje im się sprzedać konkretnego mieszkania. Czasem jest to kwestia lokalizacji, czasem ceny, którą klient sobie zażyczy, a jest zbyt wygórowana. A czasami jest wiele innych powodów, które utrudniają szybkie zbycie mieszkania czy domu.

Szybka i sprawna sprzedaż mieszkania

Dobrą alternatywą dla agencji nieruchomości są firmy, które skupują mieszkania za gotówkę. Działają one zdecydowanie sprawniej niż agencje, gdyż ich klienci nie musza w nieskończoność czekać na sprzedaż mieszkania. Skup mieszkań Warszawa to szybki sposób na sprzedaż mieszkania, bez pośredników i długiego oczekiwania na chętnego klienta. Firma skupująca mieszkania szybko wysyła swojego pracownika, dokonuje sprawnej i rzetelnej wyceny, a gdy klient godzi się na warunki finansowe, niemal od razu można przystąpić do sporządzenia umowy. Dzięki temu sprzedaż mieszkania może potrwać nawet tylko kilka dni. To dobre rozwiązanie dla osób, które zmieniają miejsce zamieszkania, wyprowadzają się do innego miasta czy kraju i chcą szybko sprzedać nieruchomości i zamienić je na wolną, dostępną gotówkę.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

2 komentarzy

  1. marian pisze:

    Na działanie agencji nieruchomości duży wpływ mają ceny oferowanych mieszkań. Najlepsze agencje współpracują z ekspertami od wyceny nieruchomości takimi jak http://kacprzyk-wyceny.pl/. Sprawna wycena mieszkania czy działki budowlanej to najkrótsza droga do zdobycia finansowania na nieruchomość.

  2. Ja w Krakowie korzystałam z usług wielu biur nieruchomości, najlepiej wspominam współpracę z ABC DOM, świetni agenci znający rynek i zaangażowani w poszukiwania tego jedynego mieszkania dla mnie ;) Duże zaangażowanie i pełen profesjonalizm, w pełni ich polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>