Testowanie kosmetyków – czy da się na tym zarobić?

perfume-shopping-dubai-woman-test

Testowanie kosmetyków to bardzo popularny temat ostatniego czasu. Wiele kobiet z powodzeniem się tym zajmuje, inne zastanawiają się czy jest to opłacalny interes i czy w ogóle warto podjąć się podobnego zadania, a także jak tego dokonać.

Firmy produkujące kosmetyki bardzo często decydują się na rozprowadzenie wśród chętnych darmowych próbek bądź mini produktów. Ma to na celu nie tylko sprawdzenie skuteczności produktów, ale przede wszystkim poinformowanie potencjalnych klientów o nowościach i hitach producenta. Ponadto takie działania znacznie ocieplają wizerunek firmy oraz podnoszą jej kompetencję i dbałość o klienta w oczach ewentualnych kupujących. Wszystko to sprawia, że tak przeprowadzony marketing stał się w ciągu minionych kilku lat bardzo popularny i stosowany przez wiele wiodących firm i marek, a także przez tych producentów, którzy dopiero wchodzą na polski rynek.

Wydaje się, że najlepszym sposobem na skorzystanie z możliwości testowania produktów, a przy tym na zarobek z tego tytułu jest prowadzenie własnego bloga o kosmetykach, nowinkach z tej branży i recenzjami poszczególnych produktów. Większość znanych testerek produktów zaczyna właśnie w ten sposób. Na samym początku blogowania może to wydawać się nieco żmudnym zajęciem, ale po jakimś czasie, jak przyjdą efekty można spodziewać się wielu darmowych kosmetyków, bezpośrednio od producentów bądź sklepów. Warto jednak poświęcić sporo czasu na dopracowanie bloga – ciekawie pisane posty, wnikliwe recenzje (nie pozbawione także uzasadniającej krytyki), zdjęcia ukazujące efekty stosowania produktów oraz podtrzymywanie relacji ze swoimi czytelnikami to tylko kilka sposób na to, aby osiągnąć sukces podczas prowadzenia swojego bloga.

Na testowaniu kosmetyków bezsprzecznie można zarobić – przede wszystkim uzyskujemy na własność kosmetyki oraz produkty ( związane z chemią domową, gadżety itd.), najczęściej związane są one z sezonem czy okolicznościami w roku (na przykład kremy z filtrem, maseczki rozgrzewające), więc nie musimy ich samodzielnie kupować. Jest to już poniekąd bardzo dobra oszczędność, która z pewnością znacznie polepszy nas budżet, szczególnie wśród osób, które do tej pory wydawały raczej sporo pieniędzy na kosmetyki i produkty pielęgnacyjne. Dodatkowo bardzo często producenci dołączają do wysyłanych przez siebie paczek produkty przeznaczone do obdarowania bliskich czy przyjaciół – są to zazwyczaj dobre pomysły na prezent, na przykład z okazji świąt czy urodzin

Dobrze prowadzony blog z recenzjami i nowinkami kosmetycznymi, a także dbałość o dużą grupę odbiorców pozwala także zarabiać na samym prowadzeniu bloga. Można na nim promować produkty,określonych marek i strony producentów (za co w większości dostaje się bony upominkowe, bądź gotówkę) a także wynająć część swojej strony do umieszczenia na niej reklam bądź szyldów.

Wszystko to sprawia, że testowanie kosmetyków stało się obecnie bardzo popularnym zajęciem i jak widać – jest to w większości bardzo opłacalne i pozwala na osiągnięcie sporych (w zależności od naszego zaangażowania i produktywności) zarobków.

Autorem artykułu jest portal dla kobiet http://moje-kosmetyki.eu

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>