Technologie elektryczne w ogrzewaniu budynków – jaki to koszt dla średniego przedsiębiorstwa?

alexander-andrews-A3DPhhAL6Zg-unsplashOgrzewanie budynków firmowych zawsze jest sporym kosztem w bieżących finansach przedsiębiorstwa. Najwięcej wydatków jest oczywiście w sezonie zimowym, gdy urządzenia grzewcze muszą pracować jak najbardziej wydajnie. Jeśli firma chce zaoszczędzić na ogrzewaniu, a jednocześnie mieć pewność, że urządzenia grzewcze są bezpieczne i ekologiczne, warto stosować nowoczesne i zaawansowane technologie.

W miejscach, gdy nie ma dobrego ogrzewania centralnego, dobrze sprawdza się ogrzewanie elektryczne. Pozwala zapewnić komfort cieplny w firmie, jednak z drugiej strony ogrzewanie elektryczne jest dosyć kosztowne. Trzeba więc szukać rozwiązań, które pozwalają na zredukowanie kosztów ogrzewania. Są to przede wszystkim wszystkie nowe technologie, które wykorzystują odnawialne źródła energii. Mogą to być chociażby maty cieplne, które rozkłada się na podłogach i ścianach, a następnie podłącza do paneli fotowoltaicznych umieszczonych na dachu czy posesji.

Pompy ciepła zasilane fotowoltaiką

Sprawdzonym rozwiązaniem grzewczym, zasilanym niewielką ilością energii elektrycznej są pompy ciepła. prąd jest potrzebny do wprawienia pompy w ruch. Można go wziąć z paneli fotowoltaicznych, co pozwala na dodatkowe oszczędności. Pompy ciepła czerpią energię cieplną z gruntu lub z powietrza. Nie wymagają żadnego paliwa, nie generują więc też żadnych szkodliwych gazów czy innych substancji, które trafiają do atmosfery. Dzięki pompom ciepła można mieć darmową energię. Ważna jest jednak początkowa inwestycja. Pompy to wydatek około kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nawet, jeśli je kupimy na kredyt, szybko zaczną same się spłacać w postaci obniżonych rachunków za ogrzewanie. Warto więc decydować się na takie rozwiązania, gdyż zawsze oznaczają spore oszczędności, co sprawia, że firma może przeznaczać finanse na coś innego, zamiast na comiesięczne opłaty eksploatacyjne.

A może nowoczesne piece na pellet?

Wśród rozwiązań grzewczych, które cieszą się również dużym zainteresowaniem są sterowane elektronicznie piece na pellet. Łączą one w sobie wysoką jakość wykonania, energooszczędność, a także dbałość o środowisko naturalne. Paliwem w piecach jest pellet, czyli w stu procentach naturalny, drewniany materiał, który spala się prawie całkowicie. Dzięki temu nie powoduje emisji szkodliwych gazów do atmosfery. Piece na pellet są wygodne w użytkowaniu, można je bez problemu dopasować do indywidualnych potrzeb. Do wyboru jest szereg sprawdzonych modeli, wśród których każdy inwestor może znaleźć coś dla siebie. Dużą zaletą pieców na pellet jest również niższy koszt ogrzewania. Paliwo jest bowiem bardzo tanie, a jednocześnie wydajnie. Pellet można również uzupełniać co kilka dni – pojemniki na paliwo są w piecach wyjątkowo duże, a urządzenia same sięgają po taką ilość, która jest aktualnie potrzebna.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>