Technologia soniczna – przyjrzyjmy się jej bliżej!

brush-teeth-1672984_960_720Marzysz o tym oszałamiającym, białym uśmiechu, który sprawi, że twoi przyjaciele i rodzina będą zazdrośni? Nikt nie zdmuchnie kamienia z zębów, ale dentyści zgadzają się, że elektryczna szczoteczka do zębów jest lepsza do higieny jamy ustnej niż klasyczna.

Ale skoro na rynku dostępnych jest tyle szczoteczek do zębów, skąd masz wiedzieć, co jest najlepsze? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie poniżej.

Technologia soniczna – co to jest?

Szczoteczki soniczne generalnie wibrują z prędkością 24 000 – 40 000 uderzeń na minutę. Dla porównania, normalne elektryczne szczoteczki do zębów wibrują z prędkością około 2500 – 8000 uderzeń na minutę.

Technologia soniczna zatem zapewnia bardzo dokładne czyszczenie, ponieważ nie tylko czyści powierzchnię zębów, rozbijając płytkę nazębną, a następnie usuwając ją, ale także trudno dostępne obszary jamy ustnej. Technologia impulsów dźwiękowych wytwarza silne wibracje wpływające na dynamikę płynów. Zmusza to płyny i pastę do zębów w jamie ustnej między zębami a dziąsłami, tworząc międzyzębowe działanie czyszczące.

Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do tej technologii, na początku może odczuwać łaskotanie, ale nie martw się, że przyzwyczaisz się do tego, jak działają Szczoteczki Seysso i zyskasz dla siebie korzyści z pulsu dźwiękowego.

Ze względu na większą liczbę uderzeń na minutę i dynamikę płynów technologia impulsów dźwiękowych może być bardziej korzystna dla ogólnego zdrowia jamy ustnej.

Jak działa obrotowa-oscylująca elektryczna szczotka do zębów?

Elektryczne szczoteczki do zębów obracające się i oscylujące wykonują ruch obrotowy do przodu i do tyłu, aby przykryć każdy ząb i mogą osiągać prędkość do 8000 uderzeń na minutę. Jak wspomniano, każdy dentysta powie ci, że elektryczna szczoteczka do zębów jest zawsze lepsza niż klasyczna. Dzięki tej obrotowej głowicy szczoteczka może dokładnie czyścić zęby bez niepożądanego nacisku na zęby.

Który rodzaj jest lepszy?

Istnieje wiele badań na korzyść zarówno technologii impulsu dźwiękowego, jak i oscylacji obrotowej. Ale jak się okazuje, jest bardzo mało dowodów naukowych, która technologia jest w rzeczywistości bardziej skuteczna. Opinie są podzielone, a eksperci nie mogą dojść do porozumienia. Jedną rzeczą, na którą zgodzą się specjaliści, jest to, że elektryczna szczoteczka do zębów jest bardziej korzystna niż szczoteczka manualna.

Elektryczne obrotowo-oscylacyjne szczoteczki do zębów mają mniejszą moc niż szczoteczki soniczne, ale dzięki obrotowej głowicy można je dość skutecznie usunąć z płytki nazębnej. Z drugiej strony szczoteczki soniczne są uważane za znacznie bardziej skuteczne dzięki wysokiemu poziomowi wibracji, które zapewniają.

Dlaczego warto wybrać technologię soniczną nad rotacją-oscylowaniem?

Szczoteczki które są wyposażone w silnik, który zapewnia 25 000 impulsów dźwiękowych i 40 000 impulsów dźwiękowych na minutę, generując silne działanie czyszczące, które przyspiesza usuwanie płytki nazębnej wzdłuż linii dziąseł i głęboko między zębami.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>