Wymiana komputera w klinice stomatologicznej – mądre i ekonomiczne rozwiązania ….

office-925806_1280

Współczesna stomatologia nie może się obejść bez wsparcia sprzętu komputerowego. Rejestracja pacjentów, plany leczenia, kartoteki po analizę obrazowania diagnostycznego i wsparcie procesu leczenia – to spektrum działań, a każdy jego element wymaga komputera. Stale więc konieczne są optymalizacje, wymiana sprzętu, a to oznacza koszty – czy można je zredukować?

Wymiana komputera, monitora czy laptopa w gabinecie stomatologa czy rejestracji nie musi oznaczać dużych wydatków i konieczność zaangażowania personelu kliniki. Optymalnym rozwiązaniem jest zlecenie działań z tym związanych firmie zewnętrznej, która zajmie się każdym z aspektów – zobacz: SELKEA selkea.pl. A warto pamiętać o kilku kwestiach!

Pierwsza to właściwe przygotowanie niepotrzebnego w klinice komputera czy laptopa. Co to oznacza ? Przede wszystkim usunięcie z dysków danych wrażliwych i danych medycznych pacjentów. Nie wystarczy dodanie tego rodzaju plików do kosza na pulpicie ani sformatowanie systemu – to za mało. Należy usunąć dane elektroniczne stosując profesjonalne metody jak programowe nadpisywanie. Pozwala ono zastąpić dane zapisane na dysku poprzez ciąg znaków całkowicie przypadkowych. Jednokrotne nadpisanie danych gwarantuje w 100% ich bezpieczeństwo i uniemożliwia dostęp do nich osób postronnych. Warto tego rodzaju zadania powierzyć firmie zewnętrznej, która posiada specjalistyczne oprogramowanie i zespół specjalizujący się w tego rodzaju usługach.

Kolejny krok to ustalenie co dalej z niepotrzebnym już sprzętem komputerowym. Możliwe jest kilka scenariuszy. Optymalnie jest zacząć od audytu technicznego komputera czy laptopa po eksploatacji w klinice. Pozwoli to ocenić stan techniczny i również wizualny. Majac te dane łatwiej będzie podjąć decyzja co dalej. Jeżeli audyt wykaże, że urządzenia są w pełni sprawne i wydajne można je ponownie sprzedać. To szansa na zastrzyk gotówki, która zapewne przyda się na nowy sprzęt. Obecnie na rynku jest spore zapotrzebowanie na sprzęt komputerowy używany czy poleasingowy. wiele firm i indywidualnych klientów poszukuje tego rodzaju urządzeń. Weryfikacja stanu technicznego może również dowieść że już nie będzie możliwa dalsza eksploatacja wykorzystywanych w gabinecie stomatologa i rejestracji urządzeń. W takich przypadkach pozostaje tylko jedno – przekazać komputer, monitor lub laptop do recyklingu. Warto pamiętać, że wszystkie te działania tj. audyt usuwanie danych wrażliwych, techniczny zlecić można specjalizującym się w tego rodzaju usługach firmom. Dodatkowo w ramach zewnętrznego wsparcia można liczyć na pełne doradztwo, wycenę wartości rynkowej każdego urządzenia. Dodatkowo Selkea Niszczenie danych Kraków zajmuje się profesjonalnym usuwnaniem danych.

Ostatni element wymiany sprzętu komputerowego to zakup nowego. Warto jednak rozważyć alternatywne rozwiązanie – zakup sprzętu poleasingowego. Zwykle pochodzi on z dużych firm, posiada świetne parametry techniczne i jest w pełni wydajny. Jego niewątpliwą zaletą jest cena – do 70% niższa od nowych komputerów czy laptopów o podobnych parametrach technicznych. Zwykle to urządzenia klasy business, wykonane z lepszych komponentów, wydajne, często posiadające niedostępne w sieciówkach parametry. Warto rozważyć ich zakup również do kliniki czy gabinetów stomatologicznych.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>