Sprzedajemy samochód firmowy – jak wycenić jego wartość?

architecture-auto-automobile-1637859W wielu firmach samochody służbowe są niemal koniecznością, gdyż bez nie da się prowadzić codziennej działalności. Czasem jednak konieczna jest sprzedaż całości lub części floty samochodowej. Bywa, że samochodów jest nieco za dużo, a zdarza się też tak, że chcemy samochód wymienić na nowy. Jak dobrze wycenić służbowe auto, aby podczas jego sprzedaży uzyskać za niego właściwe pieniądze?

Sprzedaż samochodu firmowego powinna być poprzedzona jego właściwą wyceną. Wiele osób po prostu sprawdza, w jakich cenach są wystawione inne auta o podobnym roczniku czy modelu. Jednak nie zawsze jest to miarodajne i często w ten sposób sprzedajemy auto poniżej jego rynkowej wartości.

Na cenę auta duży wpływ ma bowiem także dodatkowe wyposażenie czy akcesoria znajdujące się w aucie. Aby prawidłowo wycenić auto, dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług rzeczoznawcy samochodowego, który bardzo dokładnie i szczegółowo poda cenę samochodu. Warto korzystać przede wszystkim z usług sprawdzonych i rzetelnych rzeczoznawców, którzy cieszą się pozytywną opinią wśród klientów, którzy już korzystali z ich usług. Dzięki temu można mieć bowiem pewność, że auto będzie wycenione szybko, sprawnie i przede wszystkim prawidłowo.

Nic na szybko – pośpiech nie jest dobrym doradcą

Najwięcej błędów podczas sprzedaży samochodów popełniamy wtedy, gdy zależy nam na czasie. Wtedy często sprzedajemy auto pierwszemu chętnemu kupcowi, nawet wtedy, jeśli proponuje on nam cenę sporo niższą niż oczekujemy. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż po prostu tracimy na tym całkiem realne pieniądze. Przy sprzedaży samochodu warto więc uzbroić się w cierpliwość i jeśli nie zależy nam na czasie, lepiej jest poczekać na takiego kupca, który zaoferuje nam dokładnie taką kwotę, jaka nas interesuje. Podczas sprzedaży samochodu warto pamiętać o dopełnieniu wszelkich formalności i posiadaniu odpowiedniej umowy kupna sprzedaży. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że na sprzedaży firmowego samochodu nie tylko zyskamy, ale też będziemy mieć porządek w papierach.

Kiedy lepiej jest zezłomować?

20180413_075905_640x480Nie wszystkie firmowe auta, które są nam niepotrzebne, można bez problemu sprzedać. Jeśli samochód lata świetności ma już dawno za sobą, nie jest w pełni sprawny, a jego codzienna eksploatacja jest bardzo kosztowna, warto rozważyć, czy nadal chcemy, aby auto było dla nas skarbonką bez dna. Czasem bowiem lepiej jest zezłomować auto, aby uniknąć kolejnych wydatków związanych z jego naprawą czy dopuszczeniem do użytku. Sprawne złomowanie aut szczecin to propozycja dla firm, które działają w Szczecinie lub w okolicach i są zainteresowane złomowaniem aut należących do firmowej floty samochodowej. Złomowanie trwa bardzo krótko, formalności załatwia się błyskawicznie, dzięki czemu w ciągu jednego dnia można pozbyć się problemów z samochodem, który generuje wyłącznie wydatki, a nie przyczynia się do osiągania jakichkolwiek firmowych zysków. Po zezłomowaniu niesprawnego auta można zacząć się rozglądać za nowym samochodem, niekoniecznie kupionym za gotówkę. Firmowe samochody można bowiem także kupić na raty w kredycie samochodowym, wziąć auta w leasing lub skorzystać z oferty wypożyczalni samochodów.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Jak myślicie, gdzie obecnie można znaleźć najlepsze ubezpieczenie auta? Widzę, że oferta firm ubezpieczeniowych stale się zmienia i to, co było korzystne kilka miesięcy temu, teraz już nie jest. Jestem kierowcą ze sporym stażem i na pewno dostałbym sporą zniżkę za bezszkodową jazdę. Gdzie szukać ubezpieczyciela, który docenia takich bezszkodowych kierowców? A może sami macie dobre firmy ubezpieczeniowe, z którymi nigdy nie mieliście żadnych problemów? Podzielicie się namiarami na naprawdę solidne i godne polecenia firmy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>