Sprawy służbowe na Pomorzu – co z transportem?

Car driving fast.

Zorganizowanie wyjazdu służbowego w nadmorskich stronach nie powinno nastręczać wielu trudności, jeśli już na wstępie odpowiemy sobie na kilka podstawowych pytań.

Gdzie?

Jeśli planujemy wyjazd szkoleniowy czy konferencję warto sprecyzować, który region będzie najbardziej odpowiedni, czy okolice wschodniego wybrzeża, czy bliżej Trójmiasta, a może bardziej atrakcyjne wyda nam się Pomorze Zachodnie. Ważne jest też doprecyzowanie, czy bardziej zależy nam na znalezieniu spokojnego miejsca, z dala od wielkiego miasta, tak, żeby w spokoju i ciszy przyswajać wiedzę, czy zależy nam na zapewnieniu pracownikom dodatkowych atrakcji „po godzinach” w postaci szerokiej bazy kulturalnej, gastronomicznej itp. Jeśli natomiast podróż związana jest z dotarciem do konkretnego miasta pozostaje tylko wybór odpowiedniego hotelu.

Baza noclegowa przyjazna biznesowi na Pomorzu jest imponująca. Wiele hoteli proponuje bardzo korzystne rozwiązania dla klientów biznesowych, pozwalające na optymalizację kosztów noclegów i dodatkowych usług. W zależności od potrzeb i budżetu można wynająć pokoje w obiektach, gdzie nowoczesne sale konferencyjne sięgają powierzchni nawet 600m2. Także wiele mniejszych hoteli zaopatrzonych jest w kąciki biznesowe wyposażone w drukarki, fax, ksero itp. Oczywiście nie zawsze biznesowy aspekt hotelu jest istotny, często wystarczy po prostu przyzwoity pokój i dostęp do Internetu – to warunki, które spełnia zdecydowana większość obiektów oferujących noclegi nad morzem, niezależnie od lokalizacji.

Jak dotrzeć?

Niezależnie od tego czy wyruszamy z Katowic, czy z Poznania możliwości dojazdu jest sporo. Jeśli planujemy wyjazd solo można skorzystać z służbowego samochodu. Jeśli jednak z różnych przyczyn stawiamy na podróż na pomocą innych środków transportu mamy, z czego wybierać. Najszybszy środek transportu, który pozwoli zaoszczędzić czas – zwłaszcza podróżującym z południa Polski – to oczywiście samolot. Ok. 2, 5 do 3 godzin lotu z Katowic do Gdańska za średnią cenę 540 zł -szybko, ale też najdrożej. Nieco tańszą, a również stosunkowo szybką możliwość dotarcia na miejsce dają koleje. Od niedawna kursuje w Polsce Pendolino. Superszybkie pociągi są w stanie osiągnąć prędkość do 200km/h, dzięki czemu pozwalają ze Śląska nad morze dotrzeć w 6 godzin. Z Katowic do Trójmiasta można podróżować średnio za 172 zł. Jak na razie szybkie koleje pozwalają na podróż relacji Wrocław-Katowice-Kraków-Warszawa-Gdynia? Oczywiście pozostaje też wybór „wolniejszych” składów. Długość i komfort podróżowania są nieco niższe, za to zapewniają połączenia na terenie całej Polski. Możliwość wygodnego przemieszczania się tym razem po drogach lądowych asfaltowych zapewniają autokary. W ostatnim czasie oferta przewoźników autokarowych stale się wzbogaca. Firmy walcząc o klienta prześcigają się w promocjach, dzięki czemu w zależności od dnia i godziny wyjazdu ceny za przejazd są bardzo atrakcyjne. Pozostając przy przykładach połączeń na najdalszej trasie „południe – północ”, z Krakowa do Gdańska pojedziemy około 10 godzin za kwotę 65 złotych. Podróżując w wygodnych, klimatyzowanych autokarach mamy darmowy dostęp do sieci wi-fi.

Transport na miejscu

Kiedy jesteśmy już na miejscu, a istnieje potrzeba przemieszczania się po okolicy można również dokonać wyboru spośród kilku opcji. Można zawsze skorzystać z komunikacji miejskiej, choć powiedzmy sobie od razu, że jest to mało wygodna i często zawodna opcja, poza tym wystawanie na przystankach nie wpływa korzystnie na biznesowy wizerunek… Można, zatem skorzystać z oferty taksówek. Nie jest to jednak zbyt wygodny sposób transportu dla tych, którzy często przemieszczać się muszą z miejsca na miejsce. Oczekiwanie na przyjazd „taryfy”, wysokie koszty – to wszystko może okazać się zbyt obciążające. Optymalnym wyborem w sytuacji, kiedy sprawy służbowe wymagają od nas stałego przemieszczania się w obrębie kilkudziesięciu kilometrów może być wynajem samochodów. Jest to najwygodniejszy sposób i cenowo korzystniejszy od stałego opłacania taksówek. Baza wypożyczalni samochodu jest duża (choćby tutaj: wypożyczalnia samochodów z Gdańska), a wybór marek zaskakuje: od kompaktowych modeli z manualną skrzynią biegów po tzw. modele Premium, które pomogą dodatnio wpłynąć na wizerunek podczas służbowych spotkań.

Coś jeszcze?

Dojazd zaplanowany, noclegi zarezerwowane, mobilność zapewniona. Pozostaje już tylko zatroszczyć się o sprawy biznesowe. Kiedy nie trzeba już zaprzątać sobie głowy kwestiami organizacyjnymi, łatwiej skoncentrować się na zadaniach służbowych, dzięki czemu łatwiej osiągnąć sukces!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

1 Komentarz

  1. Listek pisze:

    Korzystałem raz z firmy wypożyczającej samochody. Przyznam, że to wygodna opcja tylko jednak w Polsce zbyt droga. Ale z pewnością w przyszłości będę korzystał z takiej wypożyczalni ponieważ nie muszę się martwić ani o stan auta ani o jego przeglądy itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>