Sklepy imprezowe – jak pandemia zepsuła szyki na imprezy

PrzechwytywanieTo bez wątpienia czasy prób. Globalna pandemia spowodowała, że ​​właściciele firm dostosowali swoją regularną działalność i ponownie rozważyli najbliższą przyszłość swojej firmy. W branży imprezowej wszyscy również są bardzo mocno tym dotknięci, choćby temu, że jest zakaz zgromadzeń. Poza tym trzeba pamiętać o bezpieczeństwie ogółu społeczeństwa, zwłaszcza populacji wrażliwych, takich jak osoby starsze i osoby z obniżoną odpornością. To niezwykle trudna sytuacja, która ewoluuje z godziny na godzinę, z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc.

Mając świadomość, że ta sytuacja może trwać miesiącami, istnieje obawa o skuteczne prowadzenie firmy taką jak sklep imprezowy oferujący zaproszenia na I Komunię Świętą, aby dotrzeć na drugą stronę tej pandemii. Kryzys tej wielkości to taki, jakiego nigdy w życiu nie widzieliśmy, więc naturalne jest, że nie jesteśmy pewni, dokąd pójść dalej.

Dlatego warto omówić główne strategie, które przeprowadzą i Twój sklep imprezowy przez światowy kryzys. Najpierw jednak zastanówmy się, co to oznacza dla wielu naszych klientów.

Ważne jest, aby pomyśleć o emocjonalnym i finansowym wpływie tego kryzysu na Twoich klientów. Klienci prawdopodobnie będą musieli odłożyć lub odwołać swój wymarzony dzień jak ślub, czy impreza pierwszokomunijna. Jest to bolesne i niszczące, więc musisz komunikować się ze współczuciem i szacunkiem.

Klienci korporacyjni powinni mieć świadomość, że wiele może wiązać się z finansami – sponsorzy, sprzedawcy i klienci mogą ponieść konsekwencje. Ogólnie rzecz biorąc, widać, że klienci korporacyjni wręcz odwołują swoje wydarzenia, podczas gdy inni mają tendencję do odwlekania decyzji.

Pamiętaj o zarządzaniu ryzykiem.

Oczekuj, że Twoi klienci będą zwracać się do Ciebie po wskazówki podczas poruszania się po okolicznościach związanych z wydarzeniem. W całej branży musimy przekazać wiadomość, że odroczenia są lepsze niż anulowanie. Takie przesłanie to jedyny sposób, w jaki możemy uratować naszą branżę. Chociaż możemy to zrozumieć, wielu naszych klientów nie – zwłaszcza klienci korporacyjni.

Dlatego obowiązkiem sklepów imprezowych jest być proaktywnym w komunikacji. Nie czekaj, aż podejmą decyzję – porozmawiaj z każdym klientem pojedynczo i staraj się być jasnym i przejrzystym w swoich komunikatach. Poinformuj ich, jakie środki masz na miejscu i jak zadbasz o ich potrzeby.

Kluczem do sukcesu jest pokazanie im, że jesteś przygotowany, aby dźwigać ciężar ich zmartwień. Ludzie są przytłoczeni i jeśli możesz zignorować niektóre decyzje, znacznie bardziej prawdopodobne jest, że odłożą je w czasie zamiast anulować. Sklepy imprezowe są doceniane za swoją kreatywność, ale teraz powinny również starać się rozwiązać bieżące problemy, więc wesprzyj klientów w tej roli i działaj jako kontrola szkód dla swoich klientów.

Ze względu na zbliżające się odroczenia i anulowania, czy kolejny lockdown – teraz jest świetny czas, aby porozmawiać z prawnikiem o swoim zapleczu prawnym na ten ciężki czas. Gdy skontaktujesz się z prawnikiem, skontaktuj się też ze swoimi obecnymi klientami, aby wszystko było jasne.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>