Sklepy imprezowe – jak pandemia zepsuła szyki na imprezy

PrzechwytywanieTo bez wątpienia czasy prób. Globalna pandemia spowodowała, że ​​właściciele firm dostosowali swoją regularną działalność i ponownie rozważyli najbliższą przyszłość swojej firmy. W branży imprezowej wszyscy również są bardzo mocno tym dotknięci, choćby temu, że jest zakaz zgromadzeń. Poza tym trzeba pamiętać o bezpieczeństwie ogółu społeczeństwa, zwłaszcza populacji wrażliwych, takich jak osoby starsze i osoby z obniżoną odpornością. To niezwykle trudna sytuacja, która ewoluuje z godziny na godzinę, z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc.

Mając świadomość, że ta sytuacja może trwać miesiącami, istnieje obawa o skuteczne prowadzenie firmy taką jak sklep imprezowy oferujący zaproszenia na I Komunię Świętą, aby dotrzeć na drugą stronę tej pandemii. Kryzys tej wielkości to taki, jakiego nigdy w życiu nie widzieliśmy, więc naturalne jest, że nie jesteśmy pewni, dokąd pójść dalej.

Dlatego warto omówić główne strategie, które przeprowadzą i Twój sklep imprezowy przez światowy kryzys. Najpierw jednak zastanówmy się, co to oznacza dla wielu naszych klientów.

Ważne jest, aby pomyśleć o emocjonalnym i finansowym wpływie tego kryzysu na Twoich klientów. Klienci prawdopodobnie będą musieli odłożyć lub odwołać swój wymarzony dzień jak ślub, czy impreza pierwszokomunijna. Jest to bolesne i niszczące, więc musisz komunikować się ze współczuciem i szacunkiem.

Klienci korporacyjni powinni mieć świadomość, że wiele może wiązać się z finansami – sponsorzy, sprzedawcy i klienci mogą ponieść konsekwencje. Ogólnie rzecz biorąc, widać, że klienci korporacyjni wręcz odwołują swoje wydarzenia, podczas gdy inni mają tendencję do odwlekania decyzji.

Pamiętaj o zarządzaniu ryzykiem.

Oczekuj, że Twoi klienci będą zwracać się do Ciebie po wskazówki podczas poruszania się po okolicznościach związanych z wydarzeniem. W całej branży musimy przekazać wiadomość, że odroczenia są lepsze niż anulowanie. Takie przesłanie to jedyny sposób, w jaki możemy uratować naszą branżę. Chociaż możemy to zrozumieć, wielu naszych klientów nie – zwłaszcza klienci korporacyjni.

Dlatego obowiązkiem sklepów imprezowych jest być proaktywnym w komunikacji. Nie czekaj, aż podejmą decyzję – porozmawiaj z każdym klientem pojedynczo i staraj się być jasnym i przejrzystym w swoich komunikatach. Poinformuj ich, jakie środki masz na miejscu i jak zadbasz o ich potrzeby.

Kluczem do sukcesu jest pokazanie im, że jesteś przygotowany, aby dźwigać ciężar ich zmartwień. Ludzie są przytłoczeni i jeśli możesz zignorować niektóre decyzje, znacznie bardziej prawdopodobne jest, że odłożą je w czasie zamiast anulować. Sklepy imprezowe są doceniane za swoją kreatywność, ale teraz powinny również starać się rozwiązać bieżące problemy, więc wesprzyj klientów w tej roli i działaj jako kontrola szkód dla swoich klientów.

Ze względu na zbliżające się odroczenia i anulowania, czy kolejny lockdown – teraz jest świetny czas, aby porozmawiać z prawnikiem o swoim zapleczu prawnym na ten ciężki czas. Gdy skontaktujesz się z prawnikiem, skontaktuj się też ze swoimi obecnymi klientami, aby wszystko było jasne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>