Sklep florystyczny: biznesu ucz się od najlepszych!

Rozpoczęcie nowej kariery jest zawsze przygodą. Niezależnie od tego, czy planujesz porzucić pracę w pełnym wymiarze godzin dla kariery florysty, czy też zajęcie się hobby w ramach swojej kariery – jest wiele rzeczy do wzięcia pod uwagę, gdy otwierasz nowy biznes.

arrangement-2264812_960_720

Planowanie jest kluczowe we wszystkim, ale przede wszystkim w:

  • zdobywaniu doświadczenia,
  • znajdowaniu swojej niszy,
  • tworzeniu biznesplanu,
  • budżetowaniu kosztów uruchamiania,
  • opracowywaniu planu marketingowego.

Bez sporządzenia planu obejmującego te obszary, możesz wystawić swój nowy biznes na porażkę, bez względu na to jak piękne kwiaty będziesz sprzedawać. A więc co możesz zrobić, aby Twoja firma była nastawiona na sukces? Zobacz sklep online firmy BENEX to idealny case study udanej firmy w tej niszy, a później przeczytaj niniejszy artykuł do końca.

Zdobywanie doświadczenia

Stanie się pełnoetatową kwiaciarką nie jest dla osób o słabym sercu. Trzeba tutaj dużo pracy, aby zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do otwarcia kwiaciarni. Zanim zastanowisz się nad każdym aspektem projektu pracy, musisz wiedzieć, jakie kwiaty kwitną w którym sezonie.

Ta wiedza i umiejętności nie zawsze przychodzą w formie formalnego stopnia, ale z pewnością warto wziąć udział w kursach, które pomogą ci przygotować się do zostania florystką. Ta szeroka gama kursów może obejmować tematy takie jak botanika, biologia, sztuka i biznes. Jeśli nie możesz znaleźć pobliskiego uniwersytetu z ofertą kursu, której szukasz, przeszukaj Internet pod kątem kursów internetowych, które możesz przejść.

Podczas gdy pewien poziom wykształcenia jest ważny, często utalentowani kwiaciarze zdobywają wiedzę specjalistyczną dzięki stażom i pracy w niepełnym wymiarze godzin w innych kwiaciarniach. Jasne, floryści mogą mieć w sposób naturalny oko do projektowania aranżacji kwiatowych, ale potrzeba doświadczenia, aby dowiedzieć się, co jest modne w danym sezonie i jakie rodzaje kompozycji kwiatowych działają najlepiej na szczególne okazje – nie wspominając o prośbach klientów i logistyce prowadzenia firmy. Weź udział w stażu lub w niepełnym wymiarze godzin w kwiaciarni, którą podziwiasz, a otrzymasz możliwość nauczenia się tego wszystkiego – i wiele więcej! – z pierwszej ręki.

Znajdź swoją niszę

Znajdź swoją niszę jako kwiaciarnia dla uzyskania najbardziej skutecznego marketingu. Coś innego, na co na pewno musisz zwrócić uwagę w sklepie z kwiatami jest to jakie rodzaje aranżacji kwiatowych lubisz projektować najbardziej. Czy lubisz wymyślać twórcze projekty, które ludzie mogą wykorzystać w swoim domu na każde święta? Czy jesteś zakochany w projektowaniu całego zestawu wzorów kwiatowych na uroczystości weselne i przyjęcia?

Dlaczego to jest ważne? Nie możesz być wszystkim dla wszystkich ludzi. Twoja kwiaciarnia musi mieć niszę. Nie oznacza to, że nie możesz od czasu do czasu wyjść ze swojej niszy, ale ustalenie specjalności pomaga ci dotrzeć do określonej grupy konsumentów w marketingu. Dlatego utwórz biznesplan – bo aby mieć firmę, potrzebujesz planu. Nie daj się zastraszyć! To nie musi być nic zbyt skomplikowanego – często po prostu dużo planów, o których myślałeś przelewasz na papier.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>