Segragacja odpadów, co zrobić z gabarytami?

Agencja E-Marketingowa

Obowiązek segregacji odpadów obowiązuje już od dłuższego czasu, w większej lub mniejszej mierze zdążyliśmy się do niego przyzwyczaić. Coraz mniej czasu tracimy na zastanawianie się, do którego worka wrzucić puszkę po kukurydzy, czy opakowanie po ryżu. Być może sporadycznie, w chwilach zamyślenia zdarza nam się wyrzucić obierki z ziemniaków do worka z papierowymi śmieciami, ale to przecież tylko chwilowe roztargnienie. Coraz więcej osób zwraca również uwagę, na szkodliwy wpływ śmieci na środowisko.

Robiąc zakupy w sklepie spożywczym, czy drogerii zwracamy uwagę na umieszczone na opakowaniach oznaczenia. Staramy się wybierać ten rodzaj plastikowych butelek, czy pudełek, które nie są szkodliwe dla naszego zdrowia, a w dalszej perspektywie, będą mogły zostać poddane recyclingowi. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie do końca wiemy, co zrobić z danymi odpadami. Nie do końca potrafimy je sklasyfikować i czujemy się bezradni. Odbiór poszczególnych odpadów odbywa się zgodnie z ustalonym w danym mieście harmonogramem. Jednak w przypadku niektórych śmieci jest on problematyczny. 

Jeśli nie jesteśmy pewni, co zrobić z wątpliwymi odpadami warto zgłosić się do firmy, która zajmuje się wywozem śmieci. Najwięcej wątpliwości mogą budzić odpady, które powstają w czasie remontu lub na przykład podczas porządkowania mieszkań po zmarłych członkach rodziny. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nie możemy tych wszystkich śmieci wrzucić do przysłowiowego jednego worka. Choć w tym przypadku można by tego stwierdzenia użyć w znaczeniu dosłownym.

Co należy wiedzieć o segregacji odpadów?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że gruz i odpady gabarytowe to dwie zupełnie różne kategorie śmieci. Obu tych grup nie możemy umieścić w żadnym z kontenerów odbieranych przez miasto. Jeśli nie wiemy co z tym fantem zrobić, warto zgłosić się po pomoc do specjalisty. W czasie porządkowanie mieszkania po zmarłych członkach rodziny lub po wynajmie mieszkania obcym osobom stajemy przed sporym wyzwaniem. 

Często nie wiemy co zrobić ze starymi meblami, czy dywanami. Są to zwykle przedmioty sporych rozmiarów, które nie nadają się już do użytku. Warto wiedzieć, że kontener na śmieci w Warszawie oferują specjalistyczne firmy, które od ręki rozwiążą nasz problem. Wystarczy jeden telefon. W czasie rozmowy z pracownikiem firmy warto szczegółowo wyjaśnić i doprecyzować jakiego rodzaju śmieci mamy do zabrania, tak by podstawiono odpowiedni kontener. 

W razie potrzeby uzyskamy informację, co zrobić z odpadami, które nie mogą zostać zabrane razem z odpadami gabarytowymi. Taka rozmowa pozwoli również na określenie, jakiej wielkości kontener będzie potrzebny. Powinniśmy wówczas uzyskać informację na temat poniesionych przez nas kosztów oraz czasu, na jaki kontener zostanie nam udostępniony. W większości przypadków są to  trzy lub cztery dni. Ten czas oczywiście można przedłużyć, jednak w takim przypadku należy liczyć się z dodatkową opłatą.

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>