Jeśli szukasz ciekawej, atrakcyjnej i pełnej wyzwań pracy, dobrym pomysłem jest praca w hotelu. To dobre rozwiązanie dla osób, które szukają pracy sezonowej lub chcą dorobić sobie w czasie wolnym od innych zajęć. Szczególnie przed sezonem turystycznym można znaleźć sporo ogłoszeń o pracę, zamieszczanych przez hotele z bliższej i dalszej okolicy. Warto wysłać CV i czekać na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.
Rozmowa kwalifikacyjna do pracy w hotelu najczęściej odbywa się w samym hotelu, można więc na żywo zobaczyć jakie są warunki pracy, a przy odrobinie szczęścia porozmawiać z kimś z aktualnych pracowników. Dzięki temu można się dowiedzieć jak wygląda praca i czy warunki, jakie w ogłoszeniu obiecuje pracodawca, realnie są tak samo dobre.
Standardowe pytania kwalifikacyjne
Rozmowa kwalifikacyjna o pracę w hotelu w niczym się nie różni od rozmów o jakiekolwiek inne zajęcie czy na inne stanowisko. Najczęściej spotykamy się z właścicielem czy menadżerem hotelu, który zadaje standardowe pytania. Spodziewajmy się więc pytań na temat naszego doświadczenia, wykształcenia czy kwalifikacji zawodowych. Zdecydowanie na lepszej pozycji są osoby, które już w przeszłości pracowały w innym hotelu czy podobnym obiekcie. Dzięki temu pracodawca może mieć pewność, że zatrudnia osobę, która zna się na pracy i nie trzeba będzie jej wdrażać od samego początku. Na rozmowie kwalifikacyjnej mogą też paść pytania o to, czy będziemy gotowi pracować w niestandardowych godzinach, późnymi wieczorami czy w nocy. W hotelach często bowiem organizowane są wydarzenia grupowe, takie jak konferencje czy imprezy weselne, które wymagają od obsługi pełnej mobilizacji do późnych godzin nocnych. Na http://www.hotelwitek.pl/pl/weddings-events.html można znaleźć sprawdzony hotel na imprezę weselną, który również może być dobrym miejscem na zdobywanie doświadczeń zawodowych.
Warto się nieco przygotować
Jeśli wybieramy się na rozmowę kwalifikacyjną do hotelu, warto zdobyć odrobinę wiedzy na temat danego ośrodka czy najbliższej okolicy. Przyszły pracownik, który zada sobie trochę trudu, by poznać pracodawcę, jest zdecydowanie milej widziany, niż osoba, która przychodzi na rozmowę kwalifikacyjną czasem nawet bez wiedzy, na jakie stanowisko aplikowała i w jakim miejscu chce pracować. Osoby zdecydowane, które są pewne, co chcą w życiu robić, zdecydowanie mają większe szanse na zatrudnienie niż te osoby, które chcą po prostu zatrudnić się gdziekolwiek i przeczekać gorszą sytuację na rynku pracy. Oczywiście, trzeba również pamiętać, że zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną nie oznacza, że od razu otrzymamy pracę. Często na jedno stanowisko aplikuje kilka lub kilkanaście osób, szanse na zatrudnienie czasem są więc bardzo małe. Nie należy się jednak poddawać – warto składać kolejne CV i odpowiadać na kolejne ogłoszenie. Prędzej czy później zawodowe szczęście uśmiechnie się także do nas.