Rozmowa kwalifikacyjna na stanowisko kuriera – jak przebiega?

576abfc552bcd0320c8cad94-750-563

Wszystkie rozmowy kwalifikacyjne (przynajmniej ich początek) zazwyczaj przebiegają podobnie. Wielu rekruterów zadaje na początku te same pytania: „Dlaczego chce pan/pani u nas pracować?” oraz „Ile chciałby pan/pani zarobić?” Zazwyczaj rekruter zadaje te pytania, jednocześnie przeglądając dokumenty siedzącego naprzeciw niego człowieka. Często jest tak, że zadaje te pytania zupełnie automatycznie, nie patrząc w oczy rozmówcy, a raczej kogoś, kto nawet nie wie co odpowiedzieć, więc najczęściej rzuca zdawkowe odpowiedzi, lub milczy. Jaki z tego pożytek?

Można by pomyśleć, że rekruter zupełnie ignoruje kandydata. Ale nie jest to prawdą. Chce on, aby odpowiedzi jakie padną, były zupełnie naturalne i spontaniczne. Najlepszym sposobem na uzyskanie prawdy, jest zadawanie pytań, których się oponent nie spodziewa. Problem polega na tym, iż powyższe pytania są już tak znane, że nikogo nie zaskoczą, a wręcz przeciwnie. Poza tym one raczej irytują i prowadzą do częstej oportunistycznej odpowiedzi. Np. rekruter pytając ile chce pan/pani zarobić, otrzymuje „spontaniczną” odpowiedź – 50 tysięcy złotych! Taka dyskusja nie ma sensu i powoduje niepotrzebną stratę czasu obu stron.

Sprawdź również tanie paczki do Polski

Pozytywne nastawienie do rozmowy kwalifikacyjnej

Jest to praktycznie najważniejsze zachowanie kandydata. Jeśli jest on spięty i nad wyraz się denerwuje, nie jest to mile widziane. Pozytywne nastawienie to jest to, co chcą zobaczyć rekruterzy. Kandydat z miną wieszcza pt.: „I tak się nie uda”, nie ma zazwyczaj czego szukać na rozmowie kwalifikacyjnej. Także ten „wesołek”, dostrzegający wszędzie żart, nie będzie zbyt poważnym kandydatem. Najlepiej być po prostu sobą. Każda wymuszona poza sprawi, ze będziemy niewiarygodni. Jeśli już idziemy na rozmowę kwalifikacyjną, to chyba wiemy co chcemy robić? Poza tym znamy temat (rodzaj pracy). Budowlaniec raczej nie będzie się starał o przyjęcie do apteki i odwrotnie. Praca którą chcemy otrzymać, powinna zgadzać się z naszymi oczekiwaniami. Przynajmniej na początku. Jeśli już zostaniemy przyjęci, życie zweryfikuje nasze potrzeby i oczekiwania co do nowej pracy. To dlatego zazwyczaj umowa o pracę jest okresowa. Taka umowa daje szansę poznania zarówno kadry z którą będziemy pracować jak i warunków oraz atmosfery w pracy.

Aplikacja na stanowisko kuriera

Aplikując na stanowisko kuriera w firmie spedycyjnej należy przede wszystkim posiadać odpowiednie prawo jazdy. Oczywiście, trzeba posiadać dobre zdrowie oraz chęci do tego typu pracy. Trzeba pamiętać, że praca kuriera nie jest łatwa. Odpowiedzialność w tej pracy to tylko jeden z jej czynników. Jeśli ktoś myśli, że będzie sobie podróżował przez Polskę, a może nawet Europę i za darmo zwiedzał różne kraje, może się mocno zawieźć. Obowiązkiem rekrutera jest sprecyzowanie oczekiwań kandydata na kuriera. Każdy chętny na to stanowisko powinien liczyć się z różnymi pytaniami w zależności od oczekiwań pracodawcy i rodzaju wykonywanych w czasie tej pracy obowiązków.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>