Rolety dzień i noc – ciekawe rozwiązanie na nowoczesne okna

blinds-201173_1280

Szukasz ciekawych i nowatorskich rozwiązań do aranżacji okien? Rolety dzień i noc mogą być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem!

Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór rolet wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Każde z tych rozwiązań jest jedyne w swoim rodzaju, co oznacza, że przed wyborem, warto sprecyzować swoje oczekiwania. O ile rolety zewnętrzne nie mają wpływu na wystrój mieszkania, tak już rolety wewnętrzne dają nam całkiem szerokie możliwości i mogą stanowić ciekawy element wystroju. Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań są rolety dzień i noc. Co warto o nich wiedzieć?

Czym są rolety dzień i noc?

Rolety dzień i noc to rozwiązanie, które można wykorzystać nie tylko do zaciemnienia pomieszczenia, ale mogą stanowić całkiem ciekawy dodatek do aranżacji okien. Łączą w sobie elementy tradycyjnej rolety materiałowej z żaluzją – tkanina rolety zbudowana jest z naprzemiennych warstw materiału, które umożliwiają regulację natężenia promieni słonecznych przenikających do pomieszczenia. Podczas rozwijania/zwijania warstwy te efektownie nachodzą na siebie, tworząc efekt podobny do tego z żaluzji, pozwalając skutecznie zaciemnić poszczególne pomieszczenia. Rolety dzień i noc można podciągnąć całkowicie lub częściowo, ustawiając przykładowo pasy w taki sposób, aby do wnętrza wpadała niewielka ilość światła.

Szeroki wybór rolet dzień i noc

Rolety dzień i noc dostępne są w różnych wariantach. Wyróżnia się rolety klasyczne, mini rolety oraz rolety w kasecie. Ich wybór powinien być dostosowany odpowiednio do okien. Modele klasyczne zwykle poleca się do pomieszczeń z dużymi oknami, które nie są często otwierane. Mini rolety świetnie sprawdzają w niemalże wszystkich oknach, zaś rolety w kasecie nadają się nawet do montażu w drzwiach balkonowych. Co więcej, wszystkie wspomniane rodzaje rolet dzień i noc dostępne są w bardzo szerokiej palecie barw, dzięki czemu nie dość, że można dobrać je zgodnie ze swoimi upodobaniami, to jeszcze adekwatnie do wystroju wnętrz. Rolety dzień noc świetnie sprawdzają się zarówno we wnętrzach o charakterze klasycznym, jak i nowoczesnym.

Łatwy montaż i pielęgnacja

Rolety dzień i noc posiadają mechanizm łańcuszkowy. Najczęściej mocowane są do ram okiennych, ale mogą być montowane także do sufitu lub ściany. Do ich montażu nie potrzeba jakichś specjalnych umiejętności oraz sprzętu, więc każdy, kto ma ochotę, może samodzielnie powiesić rolety dzień/noc. Wystarczy, że zaopatrzymy się w specjalną taśmę montażową oraz nożyczki. Ważne jednak, by montaż przeprowadzić precyzyjnie, zgodnie z instrukcją, bo tylko wtedy rolety będą działały prawidłowo.

A jak wyglądają kwestie pielęgnacji? Jak należy dbać o rolety? Przede wszystkim rolety dzień i noc są wykonane z materiału, którego nie należy prać. Co jednak nie oznacza, że będziemy mieli trudności z utrzymaniem ich w czystości. Do ich pielęgnacji warto wykorzystać odkurzacz, a najlepiej sprawdza się delikatna końcówka szczotkowa. Dzięki niej można łatwo i dokładnie zebrać zabrudzenia bez obaw o to, czy materiał się uszkodzi.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>