Realizator dźwięku – gdzie z łatwością znajdzie pracę

turntable-1109588_640Zawód realizatora dźwięku to ciekawy pomysł na przyszłość zawodową dla osób, dla których taki rodzaj działalności jest prawdziwą pasją. Dobry dźwiękowiec nie musi obawiać się o brak zatrudnienia, gdyż może znaleźć pracę w wielu różnych firmach lub pracować na własny rachunek i współpracować chociażby z firmami eventowymi czy zajmującymi się organizacją koncertów czy innych wydarzeń plenerowych i w pomieszczeniach zamkniętych.

Praca realizatora dźwięku najczęściej kojarzy się z zatrudnieniem w mediach – w radiu lub w telewizji. W rzeczywistości jednak dźwiękowcy mają o wiele większe pole do popisu, jeśli chodzi o możliwości zawodowe. Dobry realizator dźwięku może współpracować z firmami zajmującymi się organizacją konferencji czy szkoleń na większą skalę. Przy takich wydarzeniach najczęściej nie wystarczy siła głosu osób prowadzących, trzeba ich wspomóc mikrofonami i głośnikami. Im bardziej zaawansowana tematycznie konferencja, pełna prelekcji, filmów czy muzyki, tym więcej uwagi trzeba poświęcić właściwej oprawie dźwiękowej.

Jak znaleźć zatrudnienie przy konferencjach?

Dźwiękowiec na konferencję z pewnością może rozwijać się zawodowo na wiele sposobów. Warto nawiązać współpracę z firmami, które organizują tego rodzaju wydarzenia. Najczęściej poszukują one bowiem sprawdzonych specjalistów, którzy będą podwykonawcami w poszczególnych kwestiach związanych z organizacją imprezy. Dobry dźwiękowiec, który sprawdzi się w czasie jednego eventu, z pewnością będzie mógł liczyć na kolejne zlecenia. Trzeba jednak mieć świadomość, że obsługa imprez wymaga sporej wiedzy i dużego doświadczenia. odbywają się one bowiem w różnych warunkach, zarówno w zamkniętych pomieszczeniach, jak i w plenerze. A nagłośnienie dużego koncertu plenerowego z pewnością będzie o wiele trudniejsze niż praca w sali konferencyjnej, która nie wymaga zbyt wielu działań, gdyż wiele elementów nagłośnienia znajduje się w niej na stałe.

Najpierw doświadczenie, potem możliwości zawodowe

Każdy, kto chce zostać realizatorem dźwięku i cieszyć się sporą ilością zleceń, powinien pamiętać, że przede wszystkim musi mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie zawodowe. W tej kwestii można zdobyć wykształcenie na studiach kierunkowych lub też postawić od razu na praktyczną naukę zawodu. Wiele firm, a także rozgłośni radiowych i innych mediów, chętnie przyjmuje na praktyki niedoświadczone osoby. Mogą one w praktyce uczyć się przyszłego zawodu, a jednocześnie nawiązywać nowe, branżowe znajomości, które z pewnością będą przydatne w dalszym życiu zawodowym. Czasem osoby bez wykształcenia, ale z dużym doświadczeniem i kwalifikacjami są lepiej postrzegani przez pracodawców niż specjaliści z dyplomem wyższej uczelni, którzy jednak nigdy w praktyce nie pracowali i nie zawsze wiedzą, jak zabrać się za obsługę dźwiękową większego wydarzenia.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>