Meble metalowe dla przemysłu: dlaczego lepsze niż z innych materiałów?

close-up-751306_960_720Stal ma wiele zalet jako materiał meblowy. Meble stalowe są atrakcyjne, bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Stal jest jednym z najmniej reaktywnych metali stosowanych w meblach, nie powoduje korozji i reaguje z bardzo małą ilością substancji chemicznych. Stal jest bardziej odporna na wgniecenia niż aluminium lub chrom, a obok drewna stal stała się materiałem budowlanym cieszącym się największą popularnością.

Stal nie trafi na wysypisko śmieci!

W przeciwieństwie do drewna i innych, konwencjonalnych materiałów – szeroka gama stalowych szafek zmniejsza liczbę zasobów potrzebnych do produkcji.

Nadaje się do recyklingu

Współcześnie wykorzystywana na meble stal to ta, która może być w pełni poddana recyklingowi, zastępując użycie nieodnawialnego laminatu i MDF stosowanego w wyposażeniu stolarki i szafkach. Stal jest jednym z najczęściej poddawanych recyklingowi materiałów na świecie.

Malowanie proszkowe

Powłoka proszkowa to przyjazny dla środowiska materiał powłokowy, który zapewnia jednolite, trwałe, wysokiej jakości bezpieczne dla środowiska i atrakcyjne wykończenie. Jest wielu producentów, którzy mogą również odświeżać farby proszkowe do mebli w miarę upływu czasu, aby ożywić meble, aby wyglądały jak nowe.

Współczesny design

Meble stalowe są nowoczesne i ładne. Dostępne w niemal nieograniczonej ilości kolorów powłok proszkowych sprawiają, że projektanci mogą tworzyć produkty z elementów które są w stanie pasować do naprawdę szerokiej gamy wnętrz, odzwierciedlając jednocześnie estetykę środowiska klienta – czy to biurowego, czy przemysłowego.

Stabilność i trwałość

Magazynowanie stali odbywa się za pomocą zgrzewania punktowego. Wszystkie części są ściśle ze sobą połączone i stają się nierozłączną częścią. Dzięki temu stalowe meble są znacznie bardziej stabilne i trwałe niż drewniane. Jednak przy zakupie warto sprawdzić, czy te które bierze się pod uwagę posiadają odpowiednią certyfikację.

Zdrowe dla środowiska

Magazynowanie stali jest zdrowe dla użytkowników końcowych i producentów. Podczas produkcji magazynów stalowych głównymi używanymi materiałami są blachy i powłoki proszkowe, które nie wymagają obróbki klejem ani innymi chemikaliami. Oznacza to, że meble metalowe producent nie wydzielają szkodliwych LZO po umieszczeniu ich w biurze, czy innym środowisku pracy.

Silna nośność

Meble stalowe mają większą nośność. Stalowe szuflady i stalowe szafki są wykonane ze zoptymalizowaną konstrukcją i elementami wzmacniającymi zintegrowanymi z projektem. Ta optymalizacja i innowacja sprawiają, że ładowność stali jest wyjątkowo wysoka.

Lepsze wykorzystanie przestrzeni

Ponieważ blachy stalowe są cieńsze niż inne materiały, takie jak laminat, stalowe meble wykonane z blachy mogą lepiej wykorzystać ograniczoną przestrzeń biurową. Meble stalowe można dostosować, aby oferowały wielofunkcyjność, dostosowaną do różnych zastosowań. Jednostki mogą być ponownie użyte, ponownie skonfigurowane, zmienione lub przeniesione, co wydłuża żywotność wyposażenia. Ponadto można z powodzeniem znaleźć szereg akcesoriów pasujących do własnych wymagań.

Przeczytaj także:
Jak chronić stal przed rdzą?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>