Prestiż w biznesie

Beautiful-businessman-in-black-costume-tie-ones-necktie

Każdy, kto prowadzi własną firmę doskonale wie jak ważny jest prestiż. Wiele ważnych spotkań, wyjazdów służbowych, czy nawet nieformalne spotkania, na których można pozyskać nowych kontrahentów – to wszystko wymaga nie tylko starannego przygotowania od strony merytorycznej, ale również odpowiedniej oprawy, którą mogą zapewnić liczne dodatki. Na co więc warto zwrócić uwagę prowadząc biznes aby sprawić jak najlepsze wrażenie na potencjalnych wspólnikach?

Oczywiście, jest wiele takich rzeczy. Z pewnością można wśród nich wymienić drogi samochód, elegancką, skórzaną aktówkę czy doskonale skrojony garnitur. Jeśli chodzi o dobór odpowiedniego stroju, warto zastanowić się nad tym jakie są aktualne trendy. Owszem, moda dla biznesmenów rządzi się swoimi prawami i nie ma w niej zbyt dużo miejsca na wszelkiego rodzaju ekstrawagancję, niemniej jednak co jakiś czas pojawiają się w niej pewne zmiany.

Prestiżowe garnitury

Doskonałym pomysłem byłoby zamówienie garnitury szytego na miarę. Wówczas strój może być nie tylko idealnie dopasowany do danej sylwetki, ale przede wszystkim osoba, która zamówiła garnitur ma poczucie, że jest właścicielem czegoś absolutnie wyjątkowego. To bowiem dla niej został uszyty ten strój i prawdopodobieństwo spotkania kogoś w identycznym kostiumie jest praktycznie zerowe. Warto również dodać, że zamówienie garnituru u profesjonalnego krawca to także znakomita okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Prestiżowa aktówka

Należy również zwrócić uwagę na dobór odpowiedniej aktówki na dokumenty. Idealna powinna być nie tylko elegancka, ale przede wszystkim wygodna i praktyczna. Stąd też konieczne jest dopasowanie jej wielkości oraz kształtu do potrzeb. Co ważne, teczka powinna posiadać kilka przegród, które umożliwiałyby oddzielenie dokumentów. Przydatne są również specjalne kieszenie, na przykład na pióro.

Istotną częścią stroju każdego biznesmena jest także zegarek. Obecnie pełni on nie tylko czysto praktyczną funkcją, przede wszystkim jest to element biżuterii. Ważne jest więc, żeby zegarek był odpowiednio dobrany nie tylko całości stroju, lecz również do okazji. Wśród modeli dostępnych na rynku bez problemu można znaleźć coś właściwego dla siebie.

Znakomitym miejscem do wyboru odpowiedniego zegarka jest Internet. W sieci bowiem, bez wychodzenia z domu, można obejrzeć i porównać bardzo wiele interesujących modeli. Oczywiście, najlepiej jest dokonać zakupy po dokładnym obejrzeniu i przymierzeniu danego produktu, jednakże od czegoś trzeba zacząć swoje poszukiwania.

Prestiżowe zegarki

Wśród modeli godnych polecenia z pewnością znajduje się zegarek Bulova 97B136. To niezwykle elegancki, męski zegarek renomowanej firmy. Posiada on kwarcowy mechanizm, stalową kopertę oraz piękny skórzany pasek. O wysokiej jakości zegarka świadczy również dwuletnia gwarancja producenta. Bez wątpienia to idealny czasomierz na oficjalne, biznesowe spotkania.

Bulova 97B136

Bulova 97B136

Bardzo interesującym zegarkiem jest także Citizen eco-drive AT8019-02W. To model, który łączy niezwykłą prostotę z wysublimowaną elegancją. Koperta i bransoleta zostały wykonane ze srebrnej stali. Czarna tarcza i jasne symbole godzin doskonale ze sobą kontrastują, dzięki czemu można bez trudu sprawdzić aktualną godzinę nawet przy słabym oświetleniu.

Citizen eco-drive AT8019-02W

Citizen eco-drive AT8019-02W

Miłośnikom złota z pewnością przypadnie do gustu zegarek Vostok NH35A-5559232. To bardzo elegancki zegarek z datownikiem. Przykuwa on wzrok nie tylko pięknym, złotym kolorem, ale również bardzo ciekawie zaprojektowaną tarczą. Wszystko to perfekcyjnie wykonane przez renomowaną szwajcarską firmę Atlantic.

Vostok NH35A-5559232

Vostok NH35A-5559232

Zobacz inne zegarki: http://www.zegarek.net/zegarki/meskie/index.html

Inne prestiżowe produkty

Na prestiż składa się wiele elementów. Wśród nich można wyróżnić nie tylko drogi samochód czy piękne meble, ale również – a może przede wszystkim – elegancki strój wraz z doskonale dopasowanymi dodatkami. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepszy zegarek czy najwspanialszy garnitur nie zastąpi dobrego wychowania czy wysokiej kultury osobistej – w kontaktach, zarówno służbowych, jak i prywatnych, nie należy bowiem obnosić się z drogimi przedmiotami. Mogą one jedynie subtelnie podkreślać pozycję skutecznego człowieka interesów.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Cichy pisze:

    Pracuję w banku więc wiem co to prestiż i wymagania szefów :) Nie mogę ubierać się jak chcę, mówić czego chcę i jeździć czym chce. Jako przedstawiciel pewnego banku (nie będę podawał jakiego) muszę stosować odzież danej marki (najlepszej) a samochody zastępcze w czasie napraw auta z firmy http://auto-zastepcze.info. Ma to swoje plusy bo zawsze otaczają mnie najlepsze rzeczy, ale czasem tęsknie za swobodą własnego wyboru którego nie mam :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>