Premia czy wyjazdy motywacyjne dla pracowników?

shutterstock_116237161 (1)

Jeśli jesteś menedżerem i chcesz zmotywować swoich pracowników, aby uzyskać ich lepszą wydajność pokażemy Ci kilka pomysłów na motywowanie pracowników. Poniższe wskazówki mogą Ci pomóc zrozumieć w tym wszystkim swoją rolę i dotrzeć do swoich pracowników, aby mogli odnosić swój osobisty sukces w osiąganiu Twoich celów.

Menadżer musi wiedzieć, że każdy pracownik czerpie motywację zarówno z wewnątrz siebie, jak i wpływ na to mają czynniki zewnętrzne, takie jak środowisko pracy, uznania, wyjazdy, premie. Poza tym każdy menedżer sam musi inspirować pracowników do wszelkich starań, aby podjąć ryzyko i wyzwolić potencjał, który każdy z nas w sobie ma.

Zatem menadżerowie muszą wiedzieć, co napędza pracowników

Menadżer musi wiedzieć, że każdy pracownik jest wyjątkowy, że ich wyjątkowość powinna być uznawane i w związku z tym każdy pracownik powinien być odpowiednio traktowany. Ponieważ każdy z nich jest wyjątkowy, to co go motywuje też może być różne. Jest zatem konieczne, aby nie traktować wszystkich zbyt jednoznacznie. Gdy wiesz, jako kierownik, co napędza każdego pracownika, od razu wiesz czego można użyć, aby ich praca była bardziej satysfakcjonująca – odpowiadając na indywidualne potrzeby.

A więc co zatem motywuje pracowników najbardziej?
1) ciekawa praca
2) wyjazdy i wyjścia integracyjne
3) pochwała
4) bezpieczeństwo pracy
5) premie
6) możliwości awansu
7) nagrody rzeczowe

Kolejna rzecz, która ma znaczenie w zrozumienia motywacji pracowników leży w realizacji zadań. Bez względu na fakt, że liczba bezrobotnych rośnie bardzo trudne jest uzyskania nowego rekruta. Szkolenie nowych pracowników wymaga dużych inwestycji w zakresie finansów i czasu. Trzeba poradzić sobie z przyzwyczajeniem do innego pracownika w biurze. To właśnie z tego powodu dzisiaj wiele firm stara się zagwarantować realizację zadania korzystając z już posiadanych zasobów – obecnych pracowników, a jeśli pracodawca jest w stanie określić, co motywuje pracowników, będzie on w stanie zapewnić sobie ich lojalność wobec firmy.

Różne upodobania

Aby ułatwić sobie zdobycie lepszej wiedzy o motywacji pracowników, należy uznać fakt, że ludzie są bardzo różne od siebie. Tak, oznacza to, że różni pracownicy wymagają różnych motywatorów. Jest jednak jeden motywator, który to będzie odpowiadał każdemu pracownikowi bez względu na branżę, staż czy zajmowane stanowisko – relaks, odpoczynek, odprężenie. Nie ma nic lepszego w tym temacie aniżeli połączenie takiego motywatora dla pracownika z korzyścią dla firmy – integracją podwładnych. Kapitalnym przykładem takiego motywowania są np. spływy kajakiem po rzece Kurtynia (np. tutaj: www.splywy.pl/krutynia/) czy jakiekolwiek inne wyjazdy integracyjne na których to z jednej strony można odpocząć, a z drugiej poznać się wzajemnie by później lepiej współpracować w firmie.

Widać zatem, że każdy pracodawca, kierownik czy też menadżer ma sporo narzędzi w swoich rękach do tego, by odpowiednio motywować pracowników – ważne jest jedynie to by umiejętnie tymi narzędziami dysponował. Praktyka, doświadczenie, umiejętność obserwacji i słuchania pomogą w dojściu do mistrzostwa w tym temacie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>