Praktyka masażu – przekonaj się, że starsza niż sądzisz!

reception-5078882_960_720Można by pomyśleć, że terapia masażu to nowoczesny trend, który popierają praktykujący naturalne metody leczenia. To częściowo prawda. Obecnie z pewnością reklamuje się medyczne korzyści płynące z masażu, ale nie jest to nowość. Masaż jako relaks i rehabilitacja jest częścią tradycyjnego holistycznego systemu metod leczenia, który rozpoczął się około 5000 lat temu.

Geneza masażu i starożytnych metod

Historia masażu sięga 3000 lat pne (lub wcześniej) w Indiach, gdzie uznano go za święty system naturalnego uzdrawiania. Stosowany przez Hindusów w medycynie ajurwedyjskiej „zdrowie na życie”, terapia masażu była praktyką przekazywaną z pokolenia na pokolenie w celu leczenia urazów, łagodzenia bólu oraz zapobiegania i leczenia chorób – czytaj więcej. Promotorzy ajurwedy uważają, że choroby i choroby powstają, gdy ludzie nie są zsynchronizowani ze środowiskiem. Uważa się, że masaż przywraca naturalną i fizyczną równowagę ciała, dzięki czemu może się naturalnie leczyć.

Terapia masażu z Indii

Wraz z ewolucją kultury i historii, około 2700 roku pne, metody lecznicze masażu dotarły do ​​Chin i Azji Południowo-Wschodniej. Metody masażu chińskiego rozwinęły się jako połączenie umiejętności i praktyk tradycyjnej medycyny chińskiej, sztuk walki oraz treningu duchowej jogi buddystów i taoistów. Ich metody były bardzo podobne do metod stosowanych przez Indian, opierając się na przekonaniu, że choroba jest spowodowana brakiem równowagi lub niedoborem energii na różnych szlakach. Starożytni Chińczycy opracowali tekst, który jest dziś uważany za podstawę masażu medycyny alternatywnej (akupunktura, akupresura i preparaty ziołowe).

Około 2500 roku pne terapia masażu dotarła do Egiptu, gdzie została przedstawiona na malowidłach grobowych. Egipcjanie dodali własne techniki pracy z ciałem i przypisuje się im rozwój refleksologii, która polega na wywieraniu nacisku na określone punkty lub strefy na stopach i dłoniach w celu uzyskania efektu gojenia.

Później mnisi studiujący buddyzm w Chinach przywieźli terapię masażu do Japonii w 1000 rpne i nadali jej własny zwrot, nazywając go „anma”, później znaną jako Shiatsu. Technika ta ma na celu regulację i wzmocnienie narządów poprzez przywrócenie równowagi poziomów energii poprzez stymulację punktów nacisku w nadziei uzyskania naturalnej odporności na choroby.

Terapia masażu w starożytnej Grecji i Cesarstwie Rzymskim

Egipcjanie wywarli wpływ na Greków i Rzymian, którzy na różne sposoby stosowali masaże. W Grecji między 800 a 700 rokiem pne sportowcy stosowali masaż, aby odświeżyć swoje ciało przed zawodami, a lekarze często stosowali zioła i oleje w połączeniu z masażem w leczeniu różnych schorzeń. Hipokrates, „ojciec medycyny”, leczył urazy fizyczne w V wieku pne za pomocą tarcia, techniki masażu i jako pierwszy zalecił połączenie masażu, odpowiedniej diety, ćwiczeń, świeżego powietrza i muzyki w celu przywrócenia równowagi w zdrowiu. remedium, o którym słyszymy nawet dzisiaj.

Terapia masażu w Grecji

Rzymski lekarz Galen, w I wieku pne, stosował masaże na cesarzach, powtarzając idee Hipokratesa dotyczące leczenia urazów i chorób. Bogaci Rzymianie mieli w swoich domach masażystów, ale ogół społeczeństwa przyjeżdżał do rzymskich łaźni na zabiegi „spa” i masaże całego ciała, aby pobudzić krążenie i rozluźnić stawy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>