Pracownik na zastępstwo

Pojęcie praca na zastępstwo jest ostatnio w naszym kraju dość popularne i często na portalach o pracy możemy zobaczyć tego typu ogłoszenia. Na czym polega taka oto praca? Otóż jeżeli ktoś posiada stanowisko pracy, na które chce powrócić po jakiejś przerwie (może to być na przykład urlop macierzyński, urlop zdrowotny, wyjazd na dłuższy czas itp.) musi znaleźć kogoś kto godnie go zastąpi na jego stanowisku. Wydawać by się mogło, że to prosta sprawa, jednak problem pojawia się gdy chodzi o jakieś specjalistyczne stanowiska pracy. Przykładowo sprzedawce w sklepie łatwo jest zastąpić innym sprzedawcą ale już adwokata lub lekarza już trudniej.

Dlatego często wychodzi na to, że nie ma nas kto zastąpić w pracy i musimy albo pożegnać się z tym miejscem albo wysilić się bardziej w poszukiwaniach. Dlatego też, często zamieszczamy oferty typu: przyjmę na zastępstwo do pracy w fabryce. Jeżeli ktoś szuka pracy dorywczej, na krótki okres czasu, taka oferta na pewno wyda mu się atrakcyjna. Inną sprawą jest też to, że nie wiemy czy dana osoba na zastępstwo poradzi sobie z naszymi obowiązkami. Najlepiej jest więc przed opuszczeniem naszego stanowiska sprawdzić umiejętności przyjmowanej osoby i upewnić się, że jest godna zajmować nasze miejsce. Wielu z nas, którzy podjęli się przyjąć kogoś na własne miejsce pracy obawia się, że dana osoba może okazać się równie dobra lub nawet lepsza niż my a to z kolei wprowadzi dość nieprzyjemną sytuację w firmie, gdzie stary pracownik zostaje wygryzany przez młodego. Jest to oczywiście nieprzyjemna możliwość ale jednak mało realna.

Przeważnie nasza praca na konkretnym miejscu jest doceniana i ktoś nowy, nawet jeżeli byłby dobrym zastępcom raczej nie będzie wstanie nas wysiudać z naszego stołka. Jeżeli już podjęliśmy decyzje o wyjeździe a nasze stanowisko czeka na godnego zastępcę, możemy zamieścić ofertę pracy na jednym ze znanych portali z ogłoszeniami o pracę. W takiej ofercie nie zapomnijmy napisać jasno i wyraźnie czego dotyczy oferta oraz jakie obowiązki będzie miała dana osoba. Ważne jest też aby podkreślić, że jest to praca na zastępstwo, tak aby nie wprowadzać osoby w zakłopotanie gdy przyjdzie już do podpisania umowy o pracę.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>