Praca zdalna dla studenta – co można robić?

christopher-gower-vjMgqUkS8q8-unsplashJednym z coraz popularniejszych dzisiaj rodzajów pracy jest praca zdalna. Dla studenta to idealne rozwiązanie, pozwalające łączyć naukę z codziennymi obowiązkami i zarobkiem pieniędzy. Co można robić pracując zdalnie?

Copywriter

Jednym z często wybieranych rodzajów pracy zdalnej dla studenta jest pisanie tekstów, czyli praca jako copywriter. Znajdziesz ją w internecie np. na portalu Pracuj.pl. Zaletą takiej działalności jest spora elastyczność. Możesz brać tyle zleceń, na ile pozwala Ci Twoja dyspozycyjność. Pisać teksty możesz nie tylko jako student filologii. Wystarczy, że masz tzw. lekkie pióro i znasz podstawy polskiej ortografii. Jeszcze lepiej, jeśli dobrze władasz innymi językami obcymi. Jest coraz więcej agencji reklamowych i firm, poszukujących copywriter’ów piszących testy w językach obcych.

Grafik

Masz doskonały zmysł estetyczny oraz coraz lepiej znasz programy graficzne? Praca grafika będzie w sam raz dla Ciebie! Nawet, jeśli jeszcze studiujesz, może uda Ci się zdobyć płatny staż lub dodatkową zdalną pracę jako grafik. Warto się o nią starać, by wzbogacić swoje portfolio i zainteresować nim przyszłych pracodawców.

Rozwiązywanie ankiet

Jeśli lubisz wyrażać swoje opinie w internecie, wypełnianie ankiet będzie w sam raz dla Ciebie. Zaletą tego rodzaju pracy jest możliwość uzupełniania rubryk w dowolnym czasie i miejscu – przez telefon, tablet lub laptop. Wystarczy mieć dostęp do internetu. Zarobki za tę pracę są na różnym poziomie – najczęściej zależą od Twojego zaangażowania i liczby wypełnionych arkuszy.

Drobne prace manualne

Możesz wykonywać również drobne prace manualne. Taka praca będzie w sam raz dla Ciebie, jeśli tylko masz cierpliwość, zapał i potrafisz zrobić „coś z niczego” lub ściśle stosować się do instrukcji. Zaletą tego rozwiązania jest wykonywanie pracy kiedy tylko masz na to czas, np. w nocy lub między zajęciami na uczelni.
Każde doświadczenie będzie cenną cegiełką wzbogacającą Twoje CV,a tym samym dającą lepszy start na rynku pracy już po studiach.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>