Praca w szpitalu nie należy do najprostszych ale musi dawać dużo satysfakcji płynącej z niesienia pomocy innym poszkodowanym przez los osobom. Pracując jako pielęgniarka często musimy zmagać się z trudnościami o jakich zwykły człowiek pracujący przykładowo w biurze, nie zdaje sobie sprawy. Jak dostać angaż w służbie zdrowia? Otóż po pierwsze należy mieć ukierunkowane wykształcenie. Jeżeli chcemy podjąć pracę lekarza wówczas należy dostarczyć do kadr nasz dyplom lekarski razem z udokumentowanymi praktykami zawodowymi. To najcięższy zawód ponieważ na pracy lekarz spoczywa największa odpowiedzialność.
Nie oznacza to, że praca pielęgniarki szpitalnej jest prostsza. Tutaj także trzeba mieć duże umiejętności oraz dodatkowo empatię i zrozumienie. Lekarze i pielęgniarki pracują bardzo często w nocy, ponieważ opieka nad chorym wymaga nieraz całodobowej kontroli. Podczas pracy są oczywiście przerwy na sen, na posiłek, ale stres istnieje niemal cały czas. W szpitalach pracują także inne służby nie związane ściśle z leczeniem i opieką. Są to sprzątaczki, pracownicy biurowi, telefonistki, kucharki oraz szereg innych osób, które sprawiają, że szpital funkcjonuje poprawnie.
Choć pensje w Polskich szpitalach nie należą do największych i szczodrych, chętnych do pracy w takich miejscach nie brakuje. Spowodowane jest to zapewne faktem, że znaczna część personelu szpitala czy ośrodka zdrowia, ceni sobie bardziej pomoc innym niż wysokie zarobki. Choć zdarzają się wyjątki, to bardzo duża liczba osób pracuje w takich miejscach z dobroci serca. Idąc zatem z naszym CV do biura szpitala, warto zadać sobie pytanie: czy mam na tyle siły i odporności psychicznej aby sprostać temu zadaniu?