Praca w domu dla mam wychowujących dzieci

mama-pracujaca

Przed wieloma kobietami, które zdecydowały się na potomstwo powstaje problem związany z faktem braku zrozumienia dla takiej decyzji przez pracodawcę. Choć zgodnie z obowiązującym prawem kobiety w ciąży podlegają ochronie przed wszelkiego rodzaju przejawami dyskryminacji to jednak są one wciąż dość dużym problemem. Dlatego też, dla wielu kobiet, które przebywają na urlopie macierzyńskim lub też są osobami bezrobotnymi pojawiają się szanse na pracę stacjonarną w miejscu zamieszkania.

Praca zdalna

Pierwszym przykładem tego typu zajęcia jest sytuacja, w której wykonywana przed zajściem w ciąże praca pozwala na to, by wykonywać ją zdalnie. Jest to sytuacja idealna zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Pozwala bowiem zarówno na zachowanie pełnowartościowego pracownika jak i na utrzymanie pełnej wartości wynagrodzenia dla osoby przebywającej na nieformalnym urlopie macierzyńskim. Będzie to jednocześnie powód do tego by nie brać tak zwanego urlopu macierzyńskiego i później wychowawczego. Trzeba mieć też świadomość tego, że wykonywana w ten sposób praca może być ogromnym powodem do zadowolenia dla obu stron umowy o pracę, ale będzie to dotyczyło tylko tych mam, które już pracę posiadają.

Praca w domu jako opiekunka

images (1)Dla mam, które wychowując dziecko nie posiadają zatrudnienia mogą wybierać spośród wielu różnych możliwości pracy w domu. Od szeregu różnych odmian tak zwanego chałupnictwa czyli składanie długopisów czy skręcanie śrubek aż po prace edytorskie nad tekstami, którą to pracę można wykonywać za pośrednictwem Internetu.
Jedną z ciekawszych propozycji dla bezrobotnych mam jest profesja tak zwanej opieki dziennej dla dzieci. Zawód ten może być wykonywany prze bezrobotne kobiety, które posiadają odpowiednie warunki mieszkaniowe w których mogą opiekować się co najmniej trójką dzieci w tym także swoimi. Jest to oferta o tyle ciekawa, że pozwala na zarobek bez wychodzenia z domu przy wykonywaniu czynności, które i tak trzeba wykonywać w ramach opieki nad własnym potomstwem. Może być to bardzo interesująca opcja dla wielu osób, które nie mogą podjąć pracy poza domem z uwagi na konieczność opieki nad dziećmi. Ponadto trzeba pamiętać, że sytuacja w której mama chce podjąć pracę a nie ma nikogo kto mógłby się nim zaopiekować będzie wiązała się z koniecznością oddania dziecka do żłobka czy przedszkola co będzie z kolei generowało koszty. Dlatego podejmując się pracy w charakterze opiekunki można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Dziecko zostaje w domu a mama może zarabiać.

Zarządzanie czasem

Jednocześnie trzeba pamiętać, że opieka nad dzieckiem nie wyklucza prowadzenia prac związanych z drobnymi usługami świadczonymi w domu. Mowa tu na przykład o fryzjerstwie czy kosmetyce. Rzecz jasna nie każdy okres macierzyństwa będzie właściwy do podejmowania jakiejkolwiek pracy ale w późniejszych miesiącach wydaje się, że możliwe jest planowanie pracy zarobkowej. Odwaga i umiejętne zarządzanie własnym czasem pozwolą na maksymalnie długi okres wspólnego przebywania matki z dzieckiem przy jednoczesnym prowadzeniu aktywności zawodowej.

Jeżeli chcesz pracować w domu sprawdź oferty pracy w tym miejscu: http://www.kopalniapracy.pl/wybierz_branze_dodatkowa_dorywcza_sezonowa,1,4.html

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

2 komentarzy

  1. Beata pisze:

    Niestety, z tą pracą w domu nie jest łatwo… Wiadomo, że nie zawsze charakter pracy pozwala na wykonywanie jej zdalnie, a znalezienie takiego zajęcia (i to jeszcze bez posiadania fachowej wiedzy np dot. programowania) graniczy z cudem… Opieka – praca wymagająca, odpowiedzialna. No i trzeba mieć przyzwoite warunki i metraż bo inaczej nic z tego.

  2. Kaśka pisze:

    Dla mam pracujących w domu polecam zabawki Skip Hop. Można je nabyć w wielu sklepach internetowych (tu najtaniej http://www.calydlamamy.pl/5_skip-hop). Zabawki te to murowany sposób na ciszę w domu tak potrzebną podczas pracy :) Moje dzieciaki je uwielbiają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>