Praca i nauka języka obcego – zestawienie ofert

Work_and_Travel

Istnieje wiele firm oferujących podjęcie pracy oraz nauki języka obcego za granicą. Niektóre możliwości są bezpłatne, inne pozwalają na dodatkowy zarobek. Warto przyjrzeć się niektórym z nich i porównać możliwości, jakie dają.

Study Travel

Firma oferuje podjęcie pracy jako opiekunka do dziecka. Jeden z takich programów nazywa się Au Pair America i pozwala na naukę poprzez uczestnictwo w kursie językowym oraz zarobienie na swoje własne potrzeby. Poza językiem osoba, która wyjeżdża w ramach tego programu może poznać kulturę amerykańską oraz zwyczaje rodziny tam mieszkającej. Często jest w stanie zwiedzić wiele ciekawych zakątków kraju, do których wybiera się z rodziną, u której mieszka i u której pracuje, zajmując się dzieckiem. Jest to wyjątkowo atrakcyjny program łączący zalety nauki języka i pracy. Na kilka miesięcy można stać się częścią rodziny amerykańskiej, a dzięki temu dowiedzieć się znacznie więcej o dzisiejszej Ameryce niż przez lata nauki w polskiej szkole. Au Pair America to także możliwość późniejszego miesięcznego zwiedzania Stanów Zjednoczonych po zakończeniu programu.

Poza tym firma oferuje wyjazdy jako au pair w różne rejony Europy. Ciekawym rozwiązaniem jest także program Work & Study Canada, który oferuje nieco inne warunki niż Au Pair America. Osoba zostaje zatrudniona jako opiekun do dziecka lub osoby starszej po odbyciu intensywnych kursów językowych i zawodowych za granicą. Study Travel daje także możliwość podjęcia bezpłatnych praktyk za granicą.

Kangiel

Z pomocą tego biura także można zostać au pair w USA oraz w Wielkiej Brytanii. To jedno z najbardziej popularnych rozwiązań łączenia pracy i nauki. Na taki wyjazd decydują się przede wszystkim osoby młode, po szkole średniej lub w trakcie studiów. Niekiedy mogą zdecydować się na nie także osoby nieco starsze, a górna granica wieku zależy od kraju. Rodzina goszcząca powinna organizować opiekę nad dzieckiem w taki sposób, aby osoba zatrudniona miała czas uczestniczyć w kursach językowych.

Ciekawym rozwiązaniem oferowanym przez to biuro jest również Working Holiday Canada. Co prawda nie ma tutaj możliwości uczestnictwa w kursach językowych na miejscu, jednak podjęcie pracy u jednego z lokalnych pracodawców umożliwia szlifowanie umiejętności w praktyce. Można także poznać kulturę Kanady i nauczyć się radzić sobie w różnych sytuacjach. Uczestnik takiego wyjazdu ma zawsze możliwość zgłoszenia się w razie problemów do organizatora i placówki zlokalizowanej na miejscu.

Twin

Ta szkoła z Anglii ma w swojej ofercie program English Plus+ Work Experience. To możliwość połączenia nauki języka angielskiego ze zdobyciem wartościowego doświadczenia zawodowego i z dodatkowym zarobkiem. To program dla osób z Unii Europejskiej, które ukończyły osiemnasty rok życia i są studentami. Praca i kurs trwają cztery tygodnie, po upływie których można pozostać w Londynie i dalej pracować. Przykładowe miejsca pracy w ramach tej oferty to bar, kuchnia, różnego rodzaju sklepy, a także gospodarstwa domowe. Zakwaterowanie to natomiast dom studencki, wynajęty pokój studencki albo zamieszkanie u rodziny goszczącej.

Prezentowane powyżej oferty to oczywiście nie jedyne możliwości podjęcia pracy i nauki za granicą. Na rynku jest ich znacznie więcej. Poza tym ciekawą alternatywą są też na przykład wyjazdy polegające na zwiedzaniu i pracy, jak chociażby Wrok and Travel firmy Albion House, która oferuje wyjazdy do Australii.

Artykuł opracowano wspólnie z serwisem na którym zaprezentowano kurs: niemiecki online.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

1 Komentarz

  1. Riplo pisze:

    Uwielbiam podróże a jak do tego mogę jeszcze nauczyć się języka to jadę w ciemno :) Jedyny mankament to brak toalet na bezdrożach. Ostatnio byłem w Bieszczadach więc coś o tym wiem :) Jak dopadłem pierwszą stację benzynową to siedziałem tam chyba z 30 minut. Dobrze, że mieli suszarki do rąk jak te tutaj http://lineatrade.net/produkty/suszarki-do-rak-i-wlosow bo mogłem sobie ręce przy okazji ogrzać :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>