Pozytywne aspekty pandemii – lepiej zrozumiana dezynfekcja

PrzechwytywaniePandemia COVID-19 zmienia nas na wiele sposobów – jednym z najbardziej zauważalnych jest nasza definicja czystości. Odkażacz do rąk, mydło do rąk i chusteczki dezynfekujące są trudne, jeśli nie niemożliwe, do znalezienia w sklepach. Nie martwimy się już tylko brudem, który widzimy – poprzez działania takie jak dezynfekcja covid z http://deratyzacja-epak.pl/ chronimy się przed wysoce zaraźliwym wirusem, a także przed wszystkimi niewidocznymi zarazkami, które zawsze próbowaliśmy usunąć.

Jest to problem fizyczny, który niesie ze sobą znaczne obciążenie psychiczne i emocjonalne. Ponieważ firmy rozważają, w jaki sposób przenieść ludzi z powrotem do miejsca pracy, sposoby czyszczenia, dezynfekcji i odkażania muszą nie tylko ulec zmianie, ale także muszą być bardziej przejrzyste. Pierwszym krokiem jest uproszczenie kwestii, co oznacza czyste biuro.

Czy jest pozytywny efekt pandemii?

Jedną z pozytywnych rzeczy jest to, że otwiera się nowy dialog między producentami a kierownikami zakładów. Informacje o tym, jak bezpiecznie czyścić materiały używane w różnych zastosowaniach meblarskich, zawsze były zawarte w towarzyszących broszurach lub instrukcjach. Te szczegółowe opisy można zbyt łatwo odłożyć na bok, dopóki nie będą potrzebne. Eksperci w dziedzinie materiałów powierzchniowych sugerują, że tak jak sprawdzamy metki na naszych ubraniach przed ich praniem, powinniśmy również sprawdzić wytyczne dotyczące czyszczenia tkanin i powierzchni w miejscu pracy oraz stosować metodę, która z najmniejszym prawdopodobieństwem spowoduje uszkodzenia efektywny.

Teraz, gdy uwaga skupia się na kontroli zakażeń, informacje te nadal towarzyszą każdemu produktowi, ale stają się również bardziej przyjazne dla użytkownika i ponownie skupiamy się na wzajemnie korzystnej rozmowie między ekspertami materiałowymi a osobami dbającymi o miejsca pracy dookoła świata.

W miarę dokonywania nowych odkryć naukowych dotyczących przenoszenia wirusów, będziemy nadal poszerzać naszą wiedzę o tym, co może powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Ale po ponad stu latach korzystania z wewnętrznych laboratoriów w celu rygorystycznego testowania naszych produktów, wielu ekspertów już może podzielić się tym, co wiedzą teraz, pomagając zdefiniować niektóre powszechnie używane (i nadużywane) terminy. Czyszczenie, dezynfekcja i odkażanie to nie to samo. Czyszczenie usuwa zarazki, brud i zanieczyszczenia z powierzchni lub przedmiotów za pomocą mydła (lub detergentu) i wody. Czyszczenie niekoniecznie zabija zarazki, ale zmniejsza ich liczbę i ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji. Dezynfekcja wykorzystuje chemikalia (na przykład środki dezynfekujące zarejestrowane przez odpowiednią instytucję) do zabijania zarazków na powierzchni. Niekoniecznie czyści brudne powierzchnie lub usuwa zarazki, ale zabijając zarazki na powierzchni po czyszczeniu, może zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji.

Dezynfekcja obniża liczbę zarazków na powierzchniach lub przedmiotach do bezpiecznego poziomu. Ten proces czyści lub dezynfekuje powierzchnie i przedmioty, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji.

[TB]

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>