Poznaj przyczyny awarii tirów i rolę pomocy drogowej

accident-5740767_1280Każdego roku kierowcy tirów i wszelkiego rodzaju samochodów ciężarowych w całym kraju doświadczają awarii pojazdu na drodze, co może negatywnie wpłynąć na koszty eksploatacji floty. Awarie ciężarówek mogą wystąpić bez ostrzeżenia i natychmiast, dlatego ważne jest, aby zbadać przyczyny awarii pojazdów, aby złagodzić ich skutki. W tym poście analizujemy kilka najczęstszych powodów, dla których naczepy ciężarowe wymagają pomocy drogowej.

Typowe przyczyny awarii tirów i ciężarówek

Niedopompowanie opon

Niedopompowanie opon jest jedną z głównych przyczyn wezwania pomocy drogowej. Niedopompowanie może prowadzić do awarii opon, a to może prowadzić do przegrzania i pękania opon, co ma wpływ na osiągi pojazdu. Jest to prawdopodobnie najczęstszy powód, dla którego samochody ciężarowe dzwonią tam, gdzie jest dostępna pomoc drogowa Tir Warszawa do ich dyspozycji.

Problemy z hamulcami

Problemy związane z hamulcami stanowią 29% wypadków związanych z ciężarówkami. Hamulce tarczowe i bębnowe w naczepie są narażone na stałe ciepło i tarcie, co powoduje zużycie tych elementów bez skutecznej konserwacji. Prawdopodobnymi przyczynami problemów z hamulcami są wycieki powietrza, korozja lub wewnętrzne zanieczyszczenie wodą. Niezbędne jest regularne wykonywanie konserwacji hamulców zgodnie z najlepszymi praktykami w branży.

Awaria instalacji elektrycznej

Układ elektryczny w coraz większym stopniu odpowiada za dużą część osiągów naczepy. Awaria tego systemu może doprowadzić do całkowitej awarii pojazdu. Operatorzy ciężarówek mogą złagodzić szkody spowodowane tą awarią, rozpoznając oznaki problemów z układem elektronicznym, które obejmują:

  • migotanie świateł,

  • nietypowe zapachy w kabinie,

  • klikanie podczas uruchamiania silnika.

Wskazówki dotyczące ograniczania awarii we flocie

Teraz, gdy wiesz trochę więcej o najczęstszych przyczynach awarii półciężarówek, ważne jest, aby zająć proaktywną postawę w tej kwestii dla swojej floty. Przede wszystkim szukaj pomocy drogowej, która posiada wieloletnie doświadczenie w tej branży. Poniżej wymieniamy kilka wskazówek, które mogą zminimalizować liczbę awarii, których doświadczają kierowcy tirów.

Przede wszystkim kwestia kontroli przed podróżą, w drodze i po podróży. Poproś kierowców o sprawdzenie pojazdu w różnych punktach podróży, aby upewnić się, że kluczowe elementy działają zgodnie z wymaganiami.

Wdróż program konserwacji

Wszystkie ciężarówki w Twojej flocie powinny być poddawane regularnej konserwacji. Twój program konserwacji powinien zostać opracowany przez eksperta ds. napraw, który zna Twoje pojazdy i ich przeznaczenie oraz optymalne parametry wydajności.

Korzystaj z praktycznych danych, aby kierować przyszłą konserwacją

Wykorzystaj dane z programu konserwacji do prowadzenia przyszłych prac konserwacyjnych i naprawczych. Więcej informacji na temat osiągów każdego pojazdu może pomóc w poprawie jego osiągów w nadchodzących latach. Pomoc drogowa również może pomóc w prowadzeniu prac konserwacyjnych Twojego pojazdu. Najważniejsze są jednak kompleksowe programy pomocy drogowej i śledzenia zasobów.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>