Porady psychologa online – jak bardzo różnią się od tych tradycyjnych?

psychiatrist-5154574_640Z pomocy psychologa z roku na rok korzysta coraz więcej osób. Nie jest to związane z masowym wzrostem wszelkich problemów psychicznych i kryzysów. Raczej chodzi o to, że społeczeństwo nie traktuje już wizyt u psychologów i terapii jako czegoś negatywnego. Obecnie mamy do wyboru zarówno terapię face to face, jak i sporo możliwości, jakie daje terapia online.

Poradnictwo psychologiczne to doskonałe rozwiązanie dla osób w kryzysie, z problemami życiowymi, traumami, uzależnieniami, stanami depresyjnymi, a także wieloma innymi sytuacjami, które obniżają im jakość życia. Terapia to dobra opcja zarówno dla pojedynczych klientów, jak i dla par, które chciałyby pracować nad swoim związkiem. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług konkretnego specjalisty, dobrze jest zapoznać się z ofertą różnych gabinetów i przychodni. Warto mieć świadomość, że jeśli chcemy korzystać z klasycznej terapii stacjonarnej, wybór w dużym stopniu zależy od miasta, w którym żyjemy. Im większe, tym więcej gabinetów i psychologów do wyboru. W mniejszych miejscowościach może być natomiast z tym problem. Wybór fachowców jest niewielki lub też nie ma ich wcale. Wtedy trzeba liczyć się z koniecznością dojazdu do większych miast.

Porady online to dobre rozwiązanie

Od co najmniej kilku lat coraz bardziej rozwija się poradnictwo internetowe, z którego korzystają także klienci psychiatrów, psychologów, terapeutów i psychoterapeutów. Jeśli interesuje nas psycholog czy seksuolog online, nie musimy decydować się na usługi osób, do których mamy blisko. Równie dobrze możemy skorzystać z pomocy specjalisty, który przyjmuje w gabinecie na drugim końcu kraju. Porady online to dobre rozwiązanie dla osób, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, nie mają za bardzo czasu czy możliwości na dojechanie do stacjonarnego gabinetu. Dzięki poradnictwu online można też mieć profesjonalne wsparcie dużo szybciej i łatwiej niż w przypadku standardowych gabinetów.

Jakie minusy maja porady online?

Poradnictwo psychologiczne online nieustannie rośnie w siłę i coraz więcej fachowców decyduje się na oferowanie tego rodzaju usług. Są jednak także psychologowie czy terapeuci, którzy uważają, że w przypadku spotkań online nie da się zbudować atmosfery zaufania, intymności i bliskości, jaką można stworzyć w przypadku kontaktu face to face. Nie zawsze spotkania przez monitor są dobrym rozwiązaniem. W przypadku krótkotrwałych kryzysów czy osób, które szukają szybkiego poradnictwa psychologicznego, kontakty online z pewnością będą dobrym rozwiązaniem. Jeśli jednak zależy nam na długotrwałej, dosyć intensywnej terapii, może się okazać, że spotkania ze specjalistą przed monitorem nie do końca będą tym, czego oczekujemy. Zanim jednak wydamy osąd czy opinię na temat poradnictwa online, warto z niego po prostu skorzystać. Być może okaże się dla nas równie korzystne i skuteczne jak terapia z psychologiem w gabinecie.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>