Porady dla panów: jak być w zgodzie z biznesowym dress code i samym sobą?

business-attire-for-men-1-600x400

Praca staje się coraz bardziej nieformalna – ale to nie znaczy, że powinieneś wyglądać jak każdy inny pracownik w biurze. Nadszedł czas aby wiedzieć, jak ubierać się casual. Biznesowy styl nigdy nie może być zbyt przypadkowy – chodzi o pojęcie wyrafinowanego, ale komfortowego pakietu stroju biurowego – które niestety jak się okazuje dla wielu panów jest niebezpiecznie niejasne, bez pewnych konkretnych standardów. Widzieliśmy przerażające rzeczy: mężczyzn w źle dopasowanych koszulkach, za dużych spodniach i niewyraźnych blezerach, noszących torby nie sprawdzające się w biurze i podświadomie ślizgających się po drabinie korporacyjnej. Nie jest jednak za późno! Przeczytaj informacje na temat wskazówek dotyczących spotkań biznesowych i najważniejszych elementów, w które warto zainwestować.

Podstawowe wskazówki

Złota zasada, w każdym wyrafinowanym stylu męskim opiera się o kupno odzieży, która pasuje do Ciebie we właściwy sposób. Nic nie niszczy stroju bardziej- niezależnie od tego, o jakie chodzi kreacje – tak jak źle dopasowana marynarka, koszula czy torba męska do pracy https://www.brytyjka.pl/torby-meskie-cat-27.html. Niektórzy mężczyźni decydują na ogół na za duże ubrania, które wyglądają okropnie, podczas gdy inni nalegają na odzież, która jest za bardzo dopasowana. Pierwszy tajny sposób na to, by wyglądać dobrze – to prawidłowy rozmiar.

Kiedy już wiesz jaki jest twój rozmiar, możesz rozpocząć budowanie swojej szafy. Zacznij od ubrań, które są łatwe do wymieszania i dopasowania, dzięki czemu można uzyskać jak najwięcej korzyści z każdej wydanej złotówki, wymieniając kurtki spodnie i koszule z krawatami dla innego bardziej pożądanego każdego dnia wyglądu.

Po utworzeniu pełnej szafy pełnej takich bazowych ubrań i akcesoriów można zacząć tworzyć bardziej kreatywne tekstury, kolorystykę i wzór.

Co zatem wybrać do casual biznesu?

Jeśli starannie zbudujesz wybór w ramach podstawowych elementów, będziesz mógł osiągnąć maksymalny poziom wszechstronności przy minimalnym nakładzie wysiłku (co ma kluczowe znaczenie w godzinach rannych, gdy jesteś jeszcze przed pierwszą kawą).

Kurtka powinna ulokować się prosto i przytulnie na ramionach. Rękawy powinny się kończyć kilka centymetrów nad łączeniem kciuka z mankietem koszuli. Są trzy kurtki, które należy rozważyć. Pierwsza to klasyczny marynarka. Wykonana z lekkiej wełny marynarka mniej się kurzy niż tradycyjna czarna i jest wystarczająco ciemna, aby wesprzeć twoją sylwetkę w odpowiedni sposób.

W chłodniejsze poranki dobrze jest nosić szary kolor. Idealnie nadaje się do wprowadzania do stroju tekstur i będzie dobrze współpracować z innymi dobrymi tkaninami w Twoim stroju, takim jak kardigan, jedwabny krawat i koszulka. Gdy jest ciepło – beżowy czysty bawełniany strój będzie odpowiednim wyborem. Nieprawidłowo dobrane koszulki są powszechne, ponieważ nie jesteśmy modelami, nie mamy proporcjonalnych wymiarów od szyi do talii. Dlatego pamiętaj: przestrzeń między kołnierzem a szyją powinna wygodnie pozostawić przestrzeń na dwa palce. To taki mały sekrecik, z którego warto skorzystać.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>