Pomysł na karierę: operator systemów monitoringu

Operatorzy telewizji przemysłowej (CCTV) inaczej znani jako operatorzy monitoringu obsługują systemy bezpieczeństwa, które właśnie monitorują wszystkie ruchy w różnych miejscach.

ta praca miks

Najczęściej systemu monitoringu takie jak https://www.celtron.com.pl/systemy-monitoringu/ można spotkać w:

  • pociągach pasażerskich i towarowych

  • na dworcach kolejowych

  • innej infrastrukturze użytku publicznego bądź handlowego

Praca takiego operatora obejmuje między innymi pisanie raportów, współpracę z policją i służbami ratunkowymi oraz monitorowanie programu konserwacji sprzętu CCTV. Czasem tacy specjaliści podnoszą swoje kwalifikacje na tyle, by móc również zaoferować dodatkowe umiejętności jak montaż anten (zobacz tutaj: https://www.celtron.com.pl/montaz-anten/ )

Wiedza, umiejętności i atrybuty

termistory ntcOperatorzy telewizji przemysłowej potrzebują dobrych umiejętności i wiedzy komputerowej oraz doskonałych umiejętności komunikacji ustnej i pisemnej, w tym pisania raportów. Muszą też być spokojni, zdolni do koncentracji przez długi czas, dbać o szczegóły i silny zespół, rozwiązywać problemy i podejmować decyzje. Muszą mieć pozytywne nastawienie do klienta i silny szacunek dla bezpieczeństwa.

Warunki pracy

Operatorzy telewizji przemysłowej pracują w małych zespołach w biurach. Współpracują z policją i służbami ratunkowymi. Trzeba podkreślić i przypomnieć, że operowany przez nich system CCTV działa 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, więc jeśli będziesz zainteresowany karierą w tę stronę musisz być przygotowany na to, że będziesz również musiał pracować w systemie zmianowym.

Wymagania wstępne – ustawiczne szkolenia i rozwój

Możesz zostać operatorem systemów monitoringu, w tym telewizji przemysłowej bez formalnych kwalifikacji, ale pracodawcy zazwyczaj wymagają ukończenia odpowiednich kwalifikacji w szkole średniej. Niektóre mają podłoże bezpieczeństwa lub policyjne. Zapewnia się intensywne szkolenia w miejscu pracy i poza pracą, w tym aspekty techniczne roli, zgodności i prawodawstwa, takie jak przepisy dotyczące prywatności.

Wartość kariery w branży

Jest to poszukiwana kariera i ludzie mają tendencję do pozostawania w pracy przez długi czas. Aby uzyskać więcej informacji na temat:

  • tego, co możesz zarobić

  • różnorodności firm, w których możesz pracować

  • dostępnych możliwości kariery

czytaj więcej na ten temat i szukaj dodatkowych, wiarygodnych zasobów.

Operatorzy telewizji przemysłowej są głównie odpowiedzialni za obsługę i konserwację sprzętu do nadzoru, oglądanie nagrań wideo na żywo i rejestrowanych, zgłaszanie incydentów lub podejrzanych zachowań i kontaktowanie się z władzami w razie potrzeby. Niezależnie od rodzaju instytucji, w której pracują, rola operatora jest względnie jednolita.. Są oni odpowiedzialni za utrzymanie wyposażenia centrum kontroli, oglądanie wielu monitorów jednocześnie, odnotowywanie wszelkich nietypowych zdarzeń i interakcję z funkcjonariuszami organów ścigania. Zazwyczaj operatorzy zgłaszają się do pracowników wyższego szczebla, takich jak nadzorca lub kierownik i oczekuje się od nich utrzymania wysokiego poziomu rygorystyczności, profesjonalizmu i uczciwości przez cały czas.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>