Pomysł na biznes: transport wody

Rozpoczęcie własnej działalności wymaga dużo pracy. To nie jest łatwe, ale często nagrody z przedsiębiorczości znacznie przewyższają ryzyko. Oto kilka podstawowych pytań, które należy rozważyć, jeśli myślisz o założeniu własnej firmy zajmującej się transportem wody.

highway-2104379_960_720

1. W jaki sposób działa firma transportująca wodę?

Firmy transportujące wodę działają poprzez licytowanie umów. Przedsiębiorstwa transportujące wodę działają w dwóch formach, z których każda uzależniona jest od sposobu, w jaki firma transportująca wodę nabywa uprawnienia do realizacji umów.

Podwykonawcy: w tym przypadku chcesz prowadzić działalność w branży transportu wody za pomocą podwykonawców. Jesteś właścicielem firmy, ale twoi kierowcy nie są zatrudnieni w Twojej firmie. Podwykonawstwo w tym modelu znacząco zmniejsza:

  • koszty startowe,
  • koszty ubezpieczenia,
  • cenę za niezbędny sprzęt.

Zapewnia jednak mniejszą kontrolę nad kierowcami i ogranicza potencjalną rentowność.

Właściciel-operator: dbasz o firmę i wszystkie operacje prywatnie. Korzystasz z własnego sprzętu, płacisz wyższe ubezpieczenie i przejmujesz obowiązki związane z zatrudnianiem floty prywatnych kierowców jako pracowników, sam musisz zdecydować o wszystkim. W tym scenariuszu zachowasz pełną kontrolę nad swoją firmą i pracownikami. Prywatna firma zajmująca się transportem wody wymaga większego kapitału startowego i dużych kosztów operacyjnych, ale ma największy potencjał maksymalizacji zysków – Firma AquaSolution.pl to dobry przykład.

2. Badania i rozpoczęcie pracy.

Każde nowe przedsięwzięcie zaczyna się od ogólnych pytań i badań. Jakim jesteś podmiotem prawnym? Korporacja, spółka, działalność jednoosobowa? Czy masz czas i doświadczenie, aby zakończyć proces rejestracji i pozwolenia? Co powiesz na skorzystanie z unijnych funduszy? Skonsultuj się z księgowym i prawnikiem – to dobry punkt wyjścia.

3. Wymagania.

Rozpoczynając działalność związaną z transportem wody, musisz znać wymagania rządowe, a także przepisy podatkowe, licencyjne i dotyczące zezwoleń dla branży przewozowej, do której wchodzisz.

4. Jakiego rodzaju ubezpieczenia będę potrzebować, aby rozpocząć działalność w zakresie transportu wody?

Kiedy nadzorujesz działanie pojazdów użytkowych, twoje wymagania ubezpieczeniowe będą kosztować więcej niż te jakich potrzebują inne firmy. Najlepiej skonsultować się z profesjonalistów w tym temacie aby dowiedzieć się więcej o swoich obowiązkach. Ponadto będziesz zobowiązany do przestrzegania norm i przepisów BHP.

5. Jakiego rodzaju sprzętu potrzebuję, aby zacząć?

Jeśli prowadzisz własną flotę z własnymi prywatnymi kierowcami, bez wątpienia będziesz potrzebować co najmniej jednego pojazdu użytkowego, w którym będą mogły być transportowane między innymi towary jak Pitniki – Aqua Solution. Aby sfinansować zakupy sprzętu, będziesz chciał zabezpieczyć kapitał obrotowy na operacje paliwowe. Zakup nowego sprzętu nie jest jedyną opcją. Zastanów się nad zakupem używanego sprzętu lub wypożyczeniem sprzętu.

Uwaga na koniec: początkowe koszty rozpoczęcia własnej działalności związanej z transportem wodny mogą być przytłaczające. Jako firma startupowa musisz ciężko pracować, aby zbudować reputację i zabezpieczyć swoją pierwszą umowę z dużą firmą. Być może łatwiej będzie zacząć od zaakceptowania mniejszych umów.

Polecamy również: Pomoc drogowa Berlin

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>