Pokrywy do studni – rodzaje i wybór

gary-meulemans-J8sh37XZ8ww-unsplashWłaściwe zabezpieczenie studni ma duże znaczenie. Właśnie dlatego stosowane są wtedy odpowiednie pokrywy. Jakie rodzaje pokryw na studnie używane są najczęściej? Gdzie można je zakupić?

 

Dlaczego dobór pokrywy na studnię jest tak ważny?

Studnia jest konstrukcją, którą kiedyś można było znaleźć przy każdym budynku. Teraz są one budowane już znacznie rzadziej ze względu na rozprzestrzenienie się instalacji wodociągowych. Nadal jednak studnie są używane w miejscach, w których dostęp do wodociągów nie jest możliwy.

 

Właściwe przykrycie studni ma bardzo duże znaczenie, ponieważ tylko wtedy może być ona odpowiednio chroniona. Pokrywa zabezpiecza przed przedostaniem się zanieczyszczeń do wnętrza studni, chroni przed wypadkami i jednocześnie pozwala na łatwy dostęp do konstrukcji wtedy, gdy jest to konieczne.

 

Warto wskazać, że termin jak pokrywa do studni odnosi się nie tylko do studni stosowanych do czerpania wody, ale również do studni wodociągowych oraz kanalizacyjnych wchodzących w skład sieci.

 

Rodzaje pokryw do studni – co wybrać?

Pokrywa do studni jest bardzo ważnym elementem studni, dlatego powinna być do niej odpowiednio dopasowana. Duże znaczenie ma nie tylko sama średnica studni, lecz też materiał, z którego wykonana jest pokrywa.

 

Do wykonania pokryw na studnie stosowane są materiały jak:

  • tworzywo sztuczne
  • beton
  • metal, głównie żeliwo

 

W przypadku studni o mniejszych średnicach montowanych na posesjach prywatnych najczęściej stosuje się pokrywy wykonane z tworzywa sztucznego. Z kolei wtedy, gdy studnia ma mieć większą średnicę, ma być narażona na większy nacisk, na przykład na ruch kołowy, wtedy stosowane są pokrywy betonowe, pokrywy metalowe.

 

Gdzie można kupić pokrywę do studni?

Konstrukcja jak pokrywa do studni jest obecnie oferowana przez wiele firm. Można kupić je między innymi bezpośrednio od producentów, na przykład w betoniarniach, a także w sklepach zaopatrujących klientów w elementy instalacji i sieci hydraulicznych. Pokrywy plastikowe do studni można kupować także przez internet z dostawą.

 

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>