Podróżowanie z dzieckiem w samochodzie – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

car-1577045_960_720Zacznijmy od tego, co jest bez sensu powtarzane przez wielu rodziców, czyli mity na temat siedzenia tyłem do kierunku jazdy…

• Moje dziecko jest szczęśliwsze, patrząc przodem do kierunku jazdy – jeśli nic nie mówi, to skąd możesz mieć pewność, że jest skierowane tyłem do kierunku, z którego jest niezadowolony Nadal możesz swobodnie z nimi rozmawiać bez względu na kierunek, w którym podróżuje.

• Nogi dziecka złamią się w razie wypadku – nie ma dowodów, które sugerowałyby, że jazda tyłem do kierunku zwiększa to ryzyko. I nawet jeśli to prawda, łatwiej jest naprawić złamaną nogę niż jakikolwiek uraz kręgosłupa.

• Moje dziecko jest w trudnej sytuacji, ponieważ mnie nie widzi – kup lusterko, aby umożliwić Ci to, by Cię widziało, możesz je również zobaczyć na pierwszy rzut oka w lusterku wstecznym.

• Gdzie położy nogi? – dzieci z radością będą siedzieć ze skrzyżowanymi lub zgiętymi nogami, a jedną z najbardziej stabilnych pozycji dla bioder i kolan jest pozycja żaby. Jeśli nadal jest to niepokojące, spójrz na fotele w szwedzkim stylu, które zapewniają więcej miejsca na nogi.

Dlaczego mój fotelik samochodowy musi stracić ważność?

Każdy producent podaje przewidywaną żywotność siedzeń, które produkuje – gwarantuje to, że urządzenie, które kupisz, bez względu na to, czy jest to fotelik czy Smart Kid SA będzie chronić twoje dziecko zgodnie z jego standardami tak długo, jak to jest podane. Producenci faktycznie przeprowadzają testy wiekowe i wiedzą, jaki czas będą chronić ich siedzenia. Inne powody, dla których warto pilnować okresu użytkowania siedzeń samochodowych, to fakt pogarszania się jakości tworzyw sztucznych w miarę upływu czasu pod wpływem ciepła i / lub światła ultrafioletowego, że z biegiem czasu technologia zmienia się ogromnie, a siedzisko, które ma ponad dziesięć lat, nie będzie miało dodatkowych funkcji które będzie miał aktualne.

Skąd mam wiedzieć, czy moje dziecko jest za duże na fotelik samochodowy?

Dzieci wyrastają z fotelików samochodowych jeśli chodzi o wzrost lub wagę. Limity wagowe będą się różnić w zależności od marki, więc sprawdź każde oglądane miejsce. Wzrost w stosunku do tyłem do kierunku jazdy jest zwykle wtedy, gdy nad głową dziecka znajduje się mniej niż jeden cm powierzchni.

Kiedy mogę przestać używać fotelika samochodowego?

Zgodnie z prawem siedmiolatki nie wymagają już ograniczeń, jeśli nie są dla nich dostępne ograniczenia. Jeśli tak jest – siedmiolatki muszą korzystać z tego ograniczenia. Ogólne pytania testowe składają się z kilku kroków i zawierają zalecenia dotyczące najlepszych praktyk np.
czy kolana dziecka pochylają się wygodnie nad krawędzią siedzenia pojazdu? Czy pas biodrowy tak nisko, jak to możliwe i idealnie dotyka ud? Czy dziecko może siedzieć w ten sposób przez całą podróż? Musisz odpowiedzieć tak na wszystkie powyższe pytania przed rozważeniem niestosowania urządzenia przytrzymującego dla Twojego małego pasażera. W innym wypadku wiedz, że to nie jest jeszcze czas na zrezygnowanie z fotelika.

Polecamy:
– największy wybór łożysk do skrzyni biegów

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>