Plusy i minusy kredytów konsolidacyjnych – kiedy warto z nich korzystać?

savings-2789137_640Masz problemy finansowe wynikające z nadmiernego zakredytowania? Warto szukać sprawdzonych rozwiązań, które pozwolą Tobie na finansowy oddech. Jednym z nich może być konsolidacja kredytów, która świetnie sprawdza się zarówno wśród kredytobiorców indywidualnych, jak i firmowych. Trzeba jednak pamiętać, że taka opcja ma nie tylko swoje zalety, ale również kilka minusów. Należy więc bardzo dobrze zapoznać się z tematem, zanim zdecydujemy się na wzięcie kredytu konsolidacyjnego.

Nadmiar kredytów jest poważnym problemem w naszych czasach, który w dużej mierze wynika z dosyć dużej dostępności kredytów i pożyczek pozabankowych. Wiele osób bierze p kilka kredytów naraz, nie zastanawiając się, czy będą regularnie je spłacać. Owszem, jedna rata może wydawać się nieduża i bezproblemowa do spłaty, jeśli jednak takich rat jest kilka czy nawet kilkanaście, mogą być już bardzo dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Wtedy trzeba szukać rozwiązań, które pozwolą na uratowanie się z poważnych kłopotów finansowych.

Największe zalety kredytów konsolidacyjnych

Konsolidacja kredytów to bardzo dobre rozwiązanie, gdy mamy co miesiąc wiele rat do spłacania i są one poważnym obciążeniem dla naszego budżetu. Dobrze dopasowany kredyt konsolidacyjny pozwala na znaczne zmniejszenie comiesięcznych wydatków. Zamiast kilku lub kilkunastu rat płaci się jedną, która jest sporo niższa niż suma wcześniej spłacanych zobowiązań. Dla wielu osób to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala na finansowy oddech i wyjście z pętli zadłużenia. Trzeba jednak pamiętać, by przez cały okres spłaty kredytu konsolidacyjnego nie zaciągać już żadnych dodatkowych zobowiązań. Wtedy bowiem kredyt konsolidacyjny nie będzie miał racji bytu, dorzucimy bowiem do niego kolejne raty do spłaty. Wadą kredytów konsolidacyjnych z pewnością może być wydłużenie okresu spłaty. Niższa ratę bank rekompensuje sobie bowiem dłuższym okresem kredytowania. Co więcej, aby otrzymać kredyt konsolidacyjny, musimy mieć zdolność kredytową. Żaden bank nie udzieli nam kredytu, jeśli nie pracujemy, nie mamy dochodu lub też jesteśmy notowani w którejś z baz dłużników.

Jak znaleźć dobry kredyt?

Znalezienie kredytu konsolidacyjnego nie jest trudne, gdyż bez problemu można go znaleźć w ofercie większości banków. Do wyboru mamy różne oferty, dlatego warto przejrzeć kilka lub kilkanaście, porównać poszczególne parametry dopiero wtedy dokonać wyboru najlepszej opcji dla siebie. Niekoniecznie trzeba też brać kredyt konsolidacyjny w tym banku, w którym mamy konto lub inne kredyty. W innych bankach może bowiem być lepsza i bardziej przyjazna oferta. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w obcym banku wnioskowanie może potrwać nieco dłużej i trzeba będzie spełnić więcej formalności. Jednak, pomimo że trzeba poczekać, jest to dobre rozwiązanie i warto z niego skorzystać. Pamiętajmy jednak, aby na konsolidację zdecydować się od razu, gdy okaże się, że mamy zbyt dużo kredytów i problemy z ich spłatą. Gdy umowy kredytowe zostaną wypowiedziane i trafimy do którejś z baz dłużników, połączenie wszystkich kredytów w jeden może okazać się niemożliwe.

Przeczytaj również:
https://www.ta-praca.pl/dokumenty-wymagane-chwilowki/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>