Planujesz wynajem samochodu? Te wskazówki mogą być przydatne!

PrzechwytywanieWynajmujesz samochód na następną podróż służbową? Pamiętaj o tych pomocnych wskazówkach, aby zapewnić bezpieczeństwo na drodze sobie i innym!

Sprawdź swoją polisę ubezpieczeniową

Przed wynajęciem samochodu sprawdź, czy obecne ubezpieczenie auto obejmuje wynajem. Twoja karta kredytowa może również obejmować pojazd, jeśli użyjesz go do zapłaty za transakcję. Należy zachować należytą staranność, aby zobaczyć, co jest i nie jest objęte gwarancją. Przez większość czasu nie musisz dodawać dodatkowego ubezpieczenia w kasie wynajętego samochodu, co może być niepotrzebnie drogie.

Noś dowód ubezpieczenia przy sobie

Mówiąc o ubezpieczeniu, pamiętaj o zabraniu dowodu ubezpieczenia na wypadek kolizji lub wypadku. Większość ludzi popełnia błąd pozostawiając kartę ubezpieczenia w schowku w domu. Zrób zdjęcie w telefonie przed wyjazdem lub jeszcze lepiej, zrób kopię fotografii, którą zawsze przechowujesz w portfelu.

Nie wynajmuj krzykliwego samochodu

W ofertach firm takich jak https://ckcorp.auto.pl/ znajdziesz różne, nawet naprawdę szałowe samochody, ale uważaj. Jeśli masz możliwość zamówienia żądanego typu pojazdu, wybierz typową markę i model. Błyskotliwe samochody mogą być przyjemne w prowadzeniu, ale przyciągają niepotrzebną uwagę i mogą być celem włamań i kradzieży.

Zadawać pytania

Będąc w punkcie wynajmu samochodu, należy zapytać:

  • o czas ostatniego serwisowania samochodu
  • do kogo zadzwonić w przypadku wystąpienia problemu.

Nie wychodź z parkingu, nie pytając, czy w pojeździe jest zapasowa opona lub inne zasoby ratownicze.

Zapoznaj się z samochodem

Zanim odjedziesz z wynajętego parkingu, poświęć trochę czasu, aby przyzwyczaić się do samochodu. Dostosuj lusterka i siedzenia, aby zmaksymalizować widoczność, i upewnij się, że wiesz, jak włączyć wycieraczki, reflektory i światła wewnętrzne. Włącz ogrzewanie lub klimatyzację, a jeśli chcesz słuchać radia, dostosuj je przed rozpoczęciem jazdy, abyś nie musiał się tym przejmować, gdy pojazd jest w ruchu.

Wiedz gdzie idziesz

Prowadzenie nieznanego samochodu podczas manipulowania telefonem lub systemem GPS to przepis na katastrofę. Pamiętaj, aby zapytać o konkretne wskazówki, zanim opuścisz licznik wynajętego samochodu. Jeśli korzystasz z zestawu głośnomówiącego GPS, wcześniej wpisz adres miejsca docelowego.

Poznaj lokalne przepisy

Chociaż w całym kraju obowiązują pewne przepisy ruchu drogowego, inne, bardziej szczegółowe przepisy różnią się w poszczególnych innych krajach. Jeśli podróżujesz do nieznanego państwa lub innego kraju, koniecznie zapoznaj się z lokalnymi przepisami, aby uniknąć sytuacji, w której możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności lub znaleźć się w niebezpiecznej sytuacji.

Nie synchronizuj telefonu

Floty samochodów do wynajęcia często składają się z nowszych modeli, co oznacza, że ​​możesz mieć możliwość synchronizacji telefonu komórkowego z wynajętym pojazdem. Chociaż może się to wydawać wygodne, po wykonaniu tej czynności pojazd może przechowywać dane osobowe z telefonu, w tym numer telefonu, ostatnie połączenia, dzienniki wiadomości, lokalizacje GPS i inne. W większości przypadków najlepiej nie synchronizować telefonu komórkowego z wypożyczonym samochodem.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>