Pięć zawodów, w których musisz być skupionym cały czas

Jak wszyscy doskonale wiemy, każde zajęcie czy praca zawodowa wymaga od osoby ją wykonujących konkretnych zalet, wiedzy czy umiejętności. Czasami bywa i tak, że oprócz wyżej wymienionych przymiotów niezbędna jest jakaś konkretna, niepowtarzalna cecha osoby wykonującej dane zajęcie. Na przykład policjant powinien być sprytny i przenikliwy a dobry dziennikarz powinien wyróżniać się wyjątkową dociekliwością.

Istnieją też również zawody, w których niezbędne jest (co prawda z różnych powodów, ale jednak) bycie nieustannie skupionym podczas ich wykonywania. Z całą pewnością tego typu zajęć można byłoby wyróżnić całkiem sporo. Ja jednak zajmę się konkretnymi pięcioma. Warto jednak zaznaczyć, że ich wybór jest całkowicie subiektywny.

Zacznijmy więc może od tych zawodów, przy których skupienie może zdecydować o życiu osoby go wykonywującej a nawet innych osób. Rozpocznijmy może od tego drugiego wariantu.

Chirurg

Bez wątpienia lekarz każdej specjalizacji musi posiadać duża widzę merytoryczną, doświadczenie i umiejętności, tak aby pacjentowi pomóc a nie jeszcze bardziej zaszkodzić. To jednak właśnie praca chirurga, wymaga zdecydowanie największego skupienia wśród lekarzy wszystkich specjalizacji. Lepiej chyba sobie nawet nie wyobrażać, co mogłoby się stać jeżeli rozkojarzony chirurg przeprowadzałby skomplikowana operacje w naszym brzuchu, sercu czy głowie. No właśnie, więc lepiej sobie tego nie wyobrażać tylko głęboko wierzyć, ze chirurg, który trafił się akurat nam, jednak będzie skupiony.

Kierowca autobusu

Kolejnym zawodem, w którym wykonujący go odpowiada za ludzkie życie, może być na przykład kierowca autobusu. Oczywiście samo skupienie dotyczy tu w sumie tego samego, co u każdego innego kierowcy. Jednak odpowiedzialność już jakby znacznie większa. Co mogłoby się stać, gdyby nieskupiony kierujący autobusem, w którym jedzie kilkadziesiąt czy czasami nawet kilkaset osób, wjechał w drzewo ? Lepiej się nad tym nie zastanawiać.

Saper

Popularne powiedzenie na temat tego zawodu znają chyba wszyscy. Z tym, że niestety to najprawdziwsza prawda. Saper rzeczywiście „myli się tylko raz”. To niebezpieczne zajęcie, z całą pewnością wymaga więc wyjątkowego stanu skupienia. Saper wykonywujący swoje zadanie w stanie choćby lekkiego rozkojarzenia, może niestety robić to ostatni raz. I w tym przypadku, nic więcej chyba dodawać nie trzeba.

Księgowy

Z tematów zdecydowanie poważnych i z zawodów wymagających wyjątkowej odpowiedzialności związanej z ludzkim życiem, przechodzimy już w tematy nieco lżejsze. No, ale tylko nieco. Praca księgowego większości z nas kojarzy się głównie z nudą i „grzebaniem się w cyferkach”. Być może coś w tym jest. Tak czy tak operacje matematyczne, którego każdego dnia wykonuje księgowy, najczęściej są niezwykle skomplikowane. Oczywiście istnieją różne programy do faktur (przykładowe programy http://ksiegowosc24.pl/faktura-vat-program/), które pomagają w wystawianiu faktur VAT i innych dokumentów ale korzystając z takiej pomocy również należy uważać aby nie popełnić błędu. Bez wątpienia więc bez stanu wyjątkowego skupienia, nawet najlepszy księgowy najpewniej się pomyli. Co prawda w przypadku tego zajęcia, konsekwencje braku uwagi nie będą tak jak w przykładach przedstawionych wyżej. Mimo wszystko lepiej ich jednak uniknąć.

Kasjer

W przypadku tego zajęcia, również skupienie należy zachować głównie dla własnego dobra. Szczególnie dotyczy to kasjerów pracujących w dużych, wielko- powierzchniowych sklepach. W takich miejscach, kolejki przy kasach są najczęściej bezustannie. Kasjer rzadko kiedy ma okazje choć chwile odpocząć a przecież cały czas pracuje z pieniędzmi. W takich warunkach łatwo przecież o pomyłkę. Zwłaszcza, kiedy nie jest się odpowiednio skupionym. Pomyłka kasjera nie będzie miała może aż takich konsekwencji jak w pozostałych opisywanych przeze mnie wyżej przypadkach. Jej efekt na pewno jednak odczuje portfel nie skupionego pracownika. Tak więc chyba jednak w tej pracy skupienie warto zachować .

To już wszystkie, subiektywnie wybrane przeze mnie pięć zawodów, w którym skupienie jest wyjątkowo mile widziane. Tak wiec puenta tego tekstu może być chyba tylko jedna, choć może niezbyt oryginalna. Wszyscy chirurdzy, kierowcy autobusów, saperzy, księgowi czy kasjerzy świata łączcie się. I Badzcie skupieni, skupienie na prawdę się opłaca. Warto być skupionym.

Artykuł opracował całkowicie skupiony Karol Adamczyk, z serwisu http://ksiegowosc24.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

1 Komentarz

  1. Moryska pisze:

    Byłam kiedyś na zabiegu i chirurga i nie było za ciekawie :/ Operacja otwarta na dłoni. Nie polecam. Teraz idę na zabieg chirurgi dentystycznej (coś jak tutaj http://www.dentestetica.pl/leczenie/chirurgia-stomatologiczna) i chyba zdecyduję się na narkozę. Nie lubię białych fartuchów i strachu związanego z ich widokiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>