Pięć najpopularniejszych zawodów dla mężczyzn przed 25 rokiem życia

“Każdy zawód to charakter, a charakter każdy ma na twarzy wypisany.” –  Traktat o łuskaniu fasoli. – Wiesław Myśliwski.

Pracownik firmy taxi bagażowe

Wiele jest zawodów przeznaczonych tylko dla mężczyzn, ale niewiele mają wspólnego z tymi najpopularniejszymi. W czasach pierwotnych mężczyzna miał dwa zadania: przynieść jedzenie i bronić rodziny. No, jeszcze było jedno zadanie, ale ono trwa do dziś i mężczyzna pełni w nim rolę instrumentalną. Chodzi oczywiście o prokreację. Nie jest to zawód, ale powinność, jednak w tamtych pierwotnych czasach, bardzo potrzebna dla szybkiego powiększenia populacji Homo Sapiens. Dla młodego człowieka popularną, ciekawą i popłatną pracą jest dziś zawód pracownika przeprowadzek w firmie taxi bagażowe. Jest to ciężka praca, ale taki młody człowiek pracując w tym zawodzie, może całkowicie zapomnieć o siłowni. Jego praca dostarczy mu odpowiednich ćwiczeń siłowych w ciągu dnia i zapewni naturalny wzrost masy mięśniowej. Do tego pracując w jednym z większych miast jak np. Warszawa, może korzystać także z dużej dostępności rozrywek.

port-big-1

Kierowca

To zawód niejako przypisany do płci męskiej. Dawniej właściwie tylko mężczyźni jeździli samochodami szczególnie ciężarowymi, autobusami, sprzętem ciężkim. Taka praca dawała satysfakcję nie tylko finansową. Przy budowie Nowej Huty (obecnie dzielnicy Krakowa) kierowcy to był zawód z prestiżem, podnoszącym status społeczny danej jednostki. Wielu młodych mężczyzn przyjeżdżało do pracy ze wsi i tym samym podnosili swoje kwalifikacje, ucząc się tego zawodu. Dziś już nie tylko mężczyźni jeżdżą sprzętem wielkogabarytowym. W miastach możemy zobaczyć kobiety, jako kierowcy autobusów, jednak to wciąż mężczyźni dominują w tej kwestii.

Mechanik samochodowy

Jest to fach wymagający pewnej wiedzy i zamiłowania, jednak jest on bardzo popłatny i popularny wśród młodych mężczyzn. Pracować jako mechanik samochodowy, to niejako prestiż, zarobek i przynajmniej wrażenie pomocy tym, którzy tej pomocy potrzebują, ponieważ nie umieją sobie sami poradzić. Na pewno każdy z nas doświadczył awarii samochodu i to w sytuacji najbardziej nieodpowiedniej, również o nieodpowiednim czasie. Wielu z nas myślało wtedy: „Szkoda, że nie jestem mechanikiem, przynajmniej mógłbym ogarnąć sytuację i coś na nią poradzić”. Oczywiście awarie wykluczać naprawę na drodze. Niemniej, gdyby to stało się kierowcy – mechanikowi, sytuacja byłaby inna. Kierowca który się nie zna, straci więcej nerwów niż ten, który określi rodzaj awarii i wezwie pomoc drogową już bez stresu, że naprawa auta może pochłonąć połowę jego pensji.

Informatyk

Zawód „na czasie”. Informatycy potrafią zarobić więcej, niż politycy. I to bez agresji, knucia, intryg, pogrążania swoich politycznych „przyjaciół”. Czyli bez szkodliwego dla organizmu stresu. Dzisiejszy świat wymaga znajomości nowoczesnych technologii. Ale dla tych, którzy tę technologię oswoili, oferuje o wiele więcej. Informatyk, to taki współczesny magik. Może zrobić „coś z niczego” używając do tego tylko swojej wiedzy, oraz swojego sprytu, a z czasem doświadczenia. A i pieniądze są nie bagatelne. Informatyka dzieli się na kilka takich pod-zawodów, z których każdy jest niezmiernie popłatny, oraz w którym można pracować na własny rachunek. Np. programiści – mogą tworzyć gry komputerowe, a za dobry pomysł, mogą zarabiać miliony. Graficy także mają wielkie pole do popisu. Generalnie zawód informatyka jest jednym z najpopularniejszych zawodów we współczesnym świecie.

Sportowiec

Zawodowy sportowiec np. piłkarz, może przyćmić wielu swoimi dochodami, oraz sławą. Takie zamiłowanie rodzi się już od czasów szkolnych. Należąc do drużyny szkolnej można pokazać, na co nas stać. Że jesteśmy najlepsi i przez to bardziej szanowani. To taka rywalizacja, którą podejmuje wielu młodych chłopców, a potem mężczyzn, łącząc przyjemne z pożytecznym. Z czasem dostają szansę wybicia się, oraz zarobienia wielkich pieniędzy, przy niewielkim nakładzie sił i zaangażowania. Oczywiście zanim się to stanie, ich zaangażowanie jest równe ciężkiej pracy, treningów, wyrzeczeń. Ale to się opłaci, kiedy miliony ludzi będą z uwielbieniem skandować ich imię.

Słowa powiązane z artykułem:

Taxi bagażowe Warszawa, przeprowadzki Warszawa

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Piotr pisze:

    Tylko jak zostać zawodowym piłkarzem? Mam talent, dużo ćwiczę ale to nie wystarcza. Co mam dać łapówkę żeby mnie do klubu przyjęli? :) Myślę o zatrudnieniu manager sportowego. Dostałem nawet link od kumpla http://www.tomaszjakubowski.pl. Jak myślicie ile kosztuje taki manager miesięcznie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>