Perfumy o zapachu orientalnym – fascynujące czy przestarzałe?

perfume-5653512_960_720Termin „orientalny” w świecie perfum odnosi się do historycznej klasyfikacji rodzin zapachów, obejmującej nuty takie jak bursztyn, drzewo sandałowe, kumaryna, irys, wanilia i żywice gumowe. Większość głównych perfumerii nadal używa tego terminu do klasyfikowania zapachów z tymi składnikami. Jednak w ostatnim czasie stało się coraz bardziej jasne, że termin ten jest dla wielu przestarzały.

Najlepsze perfumerie wykorzystują informacje pochodzące bezpośrednio z domów perfumeryjnych, aby sklasyfikować zapachy i używane w nich składniki. Na kanwie tego można stwierdzić, że orientalne zapachy męskie i perfumy damskie to uwodzicielskie, zmysłowe zapachy, ciepłe, ciężkie, wskazujące na bogactwo, które jest bardziej odpowiednie do noszenia po zmroku. Zmysłowo utrzymują się na skórze: są ciężkie na nutach bazy, które zwykle utrzymują się dłużej. Jest jednak nowa „mini rodzina” świeższych zapachów, z lżejszym akcentem i bardziej „dziennym” charakterem – co odkryjesz, odkrywając inne kategorie w tej pięknej grupie zapachów.

Orientalne zapachy – z przyprawami w tle

Jak nazwa sugeruje, w tej orientalnej rodzinie pojawiają się słodkie przyprawy: wanilia, cynamon, goździk, gałka muszkatołowa, wirując z egzotycznymi białymi kwiatami jaśminu i ylang-ylang, a być może z domieszką żywicy i kadzidła. Jest to niesamowicie zmysłowa – można nawet powiedzieć naprawdę seksowna – kategoria zapachowa.

Bursztynowe nuty zapachowe z rodziny orientalnej

Ta sekcja zapachów orientalnych wiąże się z nutami wanilii, ambry (lub obecnie „bursztynu”, który jest syntetyczną formą tego tajemniczego i cennego naturalnego składnika). Bursztyn orientalny ma w sobie miękkie, a czasem pudrowe ciepło i zmysłowość – oraz tendencję do trwałości na twojej skórze., gdy tylko zdecydujesz się go użyć w ten sposób.

Drzewne, orientalne perfumy

Chodzi o elementy drzewne, takie jak:

• drzewo sandałowe,
• palisander,
• paczula.

Wszystkie dodają dodatkowej głębi tradycyjnym orientalnym nutom korzennym, dodając tajemniczości i głębi. W przeciwieństwie do świeżych orientalnych i delikatnych orientalnych, te bardziej nadają się do tańca i szaleństw podczas wieczoru na mieście.

Są jeszcze zadziwiająco świeże orientalne bukiety zapachowe, ale prawda jest taka, iż n razie tylko kilka zapachów pasuje do tej rodziny – jednak można sądzić, że przy utrzymującym się trendzie do lżejszych zapachów, można też przewidywać, że popularność tej rodziny zapachów z dnia na dzień, z roku na rok – będzie rosnąć. Okazuje się też, co warto zapamiętać, że świeże orientalne składniki zawierają składniki przyprawowe, rozjaśnione jaśniejszymi, świeższymi nutami (w tym nutami cytrusowymi) – dzięki czemu są bardziej odpowiednie powiedzmy do noszenia w biurze niż typowy orientalny zapach, który raczej jest zarezerwowany na wieczór.

Jednak nie ma się co ograniczać! Jeśli masz ochotę w danym momencie swojego dnia spryskać się cięższym orientalnym zapachem, nikt nie może Ci tego zabronić. Pamiętaj, że to Twoja sprawa i Ty masz się czuć z tym tak dobrze, jak to tylko możliwe.

Skomponuj własne perfumy prezentmarzen.com/skomponuj-wlasne-perfumy-sopot/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>