Pędzel do golenia z borsuka – gadżet czy potrzebny produkt?

Business - young man in job interview for hiring, welcomes, BossWielu mężczyzn wybiera noszenie brody z uwagi na uciążliwość regularnego golenia. Zanim jednak podejmie się taki krok, warto sprawdzić czy na pewno zrobiło się wszystko dla skóry i komfortu tego procesu. Wbrew pozorom, wystarczy bardzo niewiele, by obraz golenia diametralnie się zmienił. O co chodzi? Poznaj pędzel do golenia z borsuka!

Dlaczego pędzel do golenia?

Pędzel do golenia to bardzo przydatne narzędzie, które jednak nie cieszy się tak dużą popularnością, na jaką zasługuje. Wystarczy wziąć pod uwagę zalety, płynące z jego stosowania, by zmienić o nim zdanie.

Pędzel do golenia głównie pomaga przygotować i rozprowadzić na twarzy mydlaną pianę. Przynosi jednak szereg dodatkowych korzyści, które trzeba poczuć na własnej skórze, by zobaczyć, o czym mówimy. Jeszcze lepszy rezultat osiągniesz, gdy wybierzesz pędzel z odpowiednim włosiem. Czytaj dalej i dowiedz się więcej o pędzlach do golenia!

Pędzel do golenia – jakie rodzaje włosia?

Na rynku możesz znaleźć wiele różnych rodzajów pędzli. Większość z nich wykonana jest z naturalnego włosia, tak jak pędzel do golenia z borsuka lub z dzika. Są to dwie najpopularniejsze odmiany, szeroko wykorzystywane zarówno przez golibrodów, jak i samych zainteresowanych.

Czym różni się włosie borsuka od szczeciny dzika? Czynników jest kilka i dotyczą one na przykład:

  • miękkości,
  • chłonności,
  • zdolności zatrzymywania ciepła,
  • wytrzymałości,
  • ceny.

Zatem który pędzel do golenia wybrać? Przekonaj się!

1) Pędzel do golenia z borsuka – najbardziej miękki

Włosie borsuka jest bardzo miękkie, dzięki czemu łatwo przygotowuje się nim dobrze napowietrzoną i jednolitą pianę. Delikatne końcówki nie powodują też podrażnień, natomiast ułatwiają pozbycie się ze skóry martwych komórek (efekt peelingu). Włosie borsuka z łatwością dotrze pod każdy włosek na twarzy, umożliwiając precyzyjne i wygodne golenie.

2) Włosie borsuka – najbardziej chłonne

W porównaniu z włosiem dzika, pędzel do golenia z borsuka jest dużo bardziej chłonny. Dzięki temu szybciej i łatwiej przygotujesz idealną pianę, dzięki której golenie stanie się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

3) Włosie borsuka zatrzymuje ciepło na dłużej

Dzięki specjalnym właściwościom, włosie borsuka zatrzymuje na długo ciepło. Pomaga to podczas golenia, ponieważ wyższa temperatura otwiera skórę, umożliwiając bardziej komfortowe pozbycie się zarostu. Pędzel z dzika szybko staje się zimny, przez co traci wspomniany efekt.

4) Pędzel do golenia z borsuka – wytrzymałość na lata

Wytrzymałość to kolejny czynnik, który przemawia na korzyść włosia borsuka. Najwyższej jakości pędzel do golenia z borsuka może służyć nawet przez 10 lat codziennego użytku! Dla porównania, trudno kupić model z dzika, który służyłby nawet przez rok. Włosie dzika jest bardzo łamliwe i skore do wypadania.

5) Wyższa jakość – wyższa cena

W tym względzie włosie dzika ma przewagę – jest znacznie tańsze. Jeżeli jednak cenisz sobie wysoką jakość i komfort podczas golenia, potraktuj pędzel do golenia z borsuka jako inwestycję. Już w krótkim czasie powinna Ci się całkowicie zwrócić.

Pędzel do golenia z borsuka – jaki wybrać?

Pędzle do golenia wykonuje się z kilku rodzajów włosia borsuka. Wypisaliśmy jej w kolejności od najwyższej jakości:

  • Silver Tip,
  • Super Badger,
  • Best Fine Badger,
  • Pure Badger.

Nawet wariant Pure Badger pozwala uzyskać spodziewane efekty, dlatego jeżeli nie przekonuje Cię wydatek rzędu 250 złotych lub więcej, wybierz ten model. Jeśli natomiast masz doświadczenia i chcesz uzyskać najlepsze efekty na lata, sięgnij po włosie Silver Tip.

Podsumowanie

Golenie może być uciążliwym obowiązkiem, jednak właściwe podejście pozwoli Ci zupełnie zmienić punkt widzenia na tę czynność. Wystarczy wybrać odpowiednie narzędzia, takie jak pędzel do golenia.

Dzięki pędzlowi idealnie przygotujesz i rozprowadzisz pianę, rozszerzając pory w skórze i ułatwiając pozbycie się włosów z twarzy. Jeżeli dodatkowo wybierzesz pędzel do golenia z borsuka, uzyskasz dodatkowe korzyści. Dzięki nim golenie już nigdy nie będzie takie samo. Ciesz się idealnie gładką skórą, o którą pomoże Ci zadbać pędzel do golenia z borsuka!

 

Jak rozliczyć PIT-28
Prawa pracownika – czy wiesz jak o nie walczyć?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>