Myjnia samochodowa to pomysł na biznes, który ma szansę powodzenia, o ile będzie dobrze przemyślany i zaplanowany pod każdym względem. Zanim jednak zaczniemy tworzyć biznesplan, warto uświadomić sobie, że będzie to także spora inwestycja. Koszt otwarcia myjni samochodowej jest bowiem dużo wyższy, niż nam się może to z pozoru wydawać.
Wśród popularnych w ostatnim czasie myjni, jedną z ciekawszych propozycji jest myjnia parowa. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem wśród właścicieli różnych typów aut z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim, w myjni parowej czynnikiem myjącym jest para, nie ma żadnych szczotek ani detergentów, a i tak wszystkie zanieczyszczenia i zabrudzenia są usuwane bardzo szybko i sprawnie. Brak szczotek i środków do mycia to natomiast pewność, że w trakcie czyszczenia samochód nie zostanie uszkodzony. Co więcej, czyszczenie parą wodną możliwe jest nie tylko z zewnątrz, ale również od wewnątrz pojazdu. Można więc w ramach jednego mycia wyczyścić samochód kompleksowo. Warto również pamiętać, że para wodna ma właściwości dezynfekujące i oczyszczające z drobnoustrojów, co sprawia, że wnętrze auta będzie nie tylko świeże, ale również czyste i zdrowe.
Zakup maszyn do myjni
Największym kosztem w przypadku otwarcia myjni samochodowej jest kupno maszyn i urządzeń, które będą wykorzystywane do codziennego świadczenia usług. Jedno urządzenie to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jest ono kompleksowo wyposażone we wszystkie elementy i akcesoria, które będą służyły do późniejszego czyszczenia. Jeśli będziemy inwestować w urządzenia, warto zadbać o to, by były to produkty pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy są znani w branży i oferują najwyższej klasy, zaawansowane technologicznie rozwiązania. Szukanie oszczędności na etapie wyposażenia przyszłej myjni raczej nie będzie dobrym pomysłem. Jeśli zainwestujemy w słaby sprzęt, słabo będzie również prosperował cały nasz biznes. Kolejną dosyć dużą inwestycją jest wynajęcie terenu pod myjnię. Choć myjnia parowa zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż typowe, duże myjnie automatyczne, to i tak będzie potrzebowała odpowiedniej ilości miejsca. Początkowe inwestycje, choć spore, zaczną jednak dosyć szybko się zwracać w momencie, gdy myjnia zacznie na siebie zarabiać. Popularność takiego czyszczenia jest na tyle wysoka, że nie trzeba się obawiać, że nie będzie zainteresowania wśród klientów.
Niekoniecznie z własnych oszczędności
Jeśli chcesz otworzyć myjnię samochodową, ale przeraża Cię inwestycja i konieczność wyłożenia sporych pieniędzy, można szukać dobrej alternatywy dla wykładania własnych oszczędności. Jeśli stworzysz dobry, solidny i profesjonalny biznesplan, możesz z jego pomocą ubiegać się o finansowanie w banku. W ofercie większości banków można dziś znaleźć sporo ciekawych produktów dla przedsiębiorców, także takich, którzy dopiero planują wystartować z własnym biznesem. Można więc w krótkim czasie zdobyć finansowanie, a w późniejszym etapie, gdy myjnia będzie działała, bardzo szybko będzie można spłacać wszystkie zaciągnięte zobowiązania.