Oświetlenie zewnętrzne – dobry pomysł na biznes?

maxresdefault

Czy lubisz projektowanie krajobrazu? Czy wiesz, co sprawia, że wejście do domu lub podwórko staje się arcydziełem? Jeśli znasz odpowiedzi na te pytania i uważasz że są one fascynujące, to założenie firmy zajmującej się oświetleniem zewnętrznym byłoby dla ciebie świetnym pomysłem – jak również niezwykle opłacalnym.

Jak duży jest przemysł oświetleniowy do zastosowań zewnętrznych?

Firma zajmująca się oświetleniem zewnętrznym to przemysł o wartości wielu milionów złotych. Wiele osób, które mieszkają w domach lub mają firmy, chcą robić małe rzeczy, które sprawiają, że ich otoczenie wygląda bardziej atrakcyjnie i jest bardziej funkcjonalne. Według danych około 25% całej energii elektrycznej produkowanej w Polsce jest wykorzystywane specjalnie do celów oświetleniowych. Kolejne 10% jest zarezerwowane do generowania mocy na zewnątrz i w ramach rozwiązań krajobrazowych. Chociaż liczba ta nie wydaje się być duża, potrzeba oświetlenia domów jest wysoka. Ludzie chcą widzieć w nocy i cieszyć się funkcjonalnością, jaką dają im lampy wiszące na tarasie czy najazdowe przy garażu.

Odpowiedni rodzaj oświetlenia może zmniejszyć zużycie energii, jednocześnie zmniejszając koszty konserwacji – dlatego biznes oświetlenia zewnętrznego jest teraz dobrym pomysłem. Tym bardziej, iż dzisiaj nowoczesna technologia lamp całkowicie zdominowała – szczególnie, jeśli chodzi o technologię zwaną diodami LED lub diodami elektroluminescencyjnymi, która ma za zadanie przynieść sporo korzyści – w tym poprawić doznania świetlne. To rozwiązanie stało się atrakcyjne również ze względu na niższe koszty i postępy w zakresie zarządzania termicznego, optyki, technologii wiórów i sterowania, co sprawia iż jest idealnym wyborem do oświetlenia zewnętrznego.

Profesjonalny przemysł oświetleniowy jest tym, od którego oczekuje się wzrostu- chcesz znaleźć w nim miejsce dla siebie?

Jak rozpocząć planowanie firmy specjalizującej się w oświetleniu zewnętrznym?

Koszty rozpoczęcia działalności w zakresie oświetlenia zewnętrznego mogą być różne, ale na pewno będziesz musiał zainwestować dobrych kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, jeśli poważnie myślisz o założeniu firmy. Jeśli masz niski budżet, musisz mieć przynajmniej 5,000 – 10 000 zł kapitału z którym będziesz startować o pożyczkę. Zwykle będziesz potrzebować od 15 000 do 40 000 zł na początkową inwestycję.

Jak dużo zarabiają projektanci oświetlenia zewnętrznego?

Wystąpi ogromna różnica w odniesieniu do tego, ile zarobisz w pierwszym roku i później, ale przeciętny właściciel firmy zajmującej się oświetleniem zewnętrznym może liczyć na 50 000 zł rocznie.

Jakie ceny narzucić?

Możesz uzyskać najdokładniejsze pomysły na ceny, porównując je z innymi produktami oświetleniowymi, ale koszty będą się składać z następujących elementów:

• opłata za stopę kwadratową (rozmiar) i lokalizację projektu
• koszty pracy
• materiał

Jakie umiejętności są potrzebne? Chęć do przebywania na świeżym powietrzu, talent do projektowania, rozumienia systemów elektrycznych i krajobrazu. W jaki sposób osoby zajmujące się oświetleniem zewnętrznym znajdują klientów? Firmy komercyjne, ludzie mieszkający w rezydencjach i ośrodki przemysłowe są głównymi klientami. Możesz także pracować przy garażach, jezdniach i oświetleniu ulicznym oraz w innych miejscach publicznych, w których potrzebne jest oświetlenie i architektura krajobrazu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>